Prezenty mikołajkowe – jak nie przepłacać?

Mikołajkowa tradycja to miły akcent rozpoczynający gorączkowe odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia. Upominki z tej okazji to zazwyczaj pierwszy cel świątecznych zakupów. Podpowiadamy jak je kupować, by nie przepłacać. 

Mikołajkowe prezenty – jak nie przepłacać?

Najpopularniejsze prezenty z okazji Mikołajek to niezmiennie słodycze, książki, płyty, kosmetyki i zabawki. Jednak wraz ze wzrostem możliwych opcji dokonywania zakupów zmienia się także podejście kupujących. W swoich decyzjach zakupowych Polacy coraz częściej kierują się opiniami, co potwierdza raport Customer Listening. Aż połowa badanych (49%) bierze je pod uwagę zanim zdecyduje się na zakup danego produktu lub usługi. O wiele bardziej cenne są opinie bliskich i znajomych (51%) niż ekspertów (38%) czy internautów (37%). O wiele częściej potencjalny zakup analizują osoby korzystające ze sklepów internetowych (78%), niż tradycyjnych (27%). Co piąty konsument szuka na co dzień opinii innych użytkowników o produkcie bądź usłudze w mediach społecznościowych, a ponad 40% wykorzystuje najpopularniejszą sieć społecznościową, by aktywnie zdobywać recenzje na temat danej marki czy sprzedawcy. I choć mikołajkowe upominki są raczej symboliczne, to nie stanowią wyjątku od tej reguły.Na co w takim razie zwrócić uwagę podczas wyboru mikołajkowych upominków, by wydatki na nie, nie wpłynęły znacząco na domowy budżet? Wonga.com, firma udzielająca komfortowych pożyczek online w ramach kampanii „Ważne momenty w życiu”, przygotowała kilka porad, które warto mieć na uwadze w trakcie zakupowego szaleństwa.

Prezenty mikołajkowe – ustal sztywny budżet

Najprostszym sposobem, by nie wydać za dużo jest ustalenie górnego limitu wydatków na dany cel. Następnie należy dokładnie policzyć osoby, które zamierzamy obdarować prezentami mikołajkowymi i podzielić wyznaczoną kwotę pomiędzy wszystkich.

Prezenty mikołajkowe – słuchaj i obserwuj uważnie

Wiele osób chętnie dzieli się swoimi upodobaniami odnośnie prezentów podczas rozmowy lub w sieciach społecznościowych – warto zapisywać takie spontanicznie wypowiedziane życzenia i wykorzystać tę wiedzę właśnie przy okazji mikołajek lub świąt. Niektórzy udostępniają lub tworzą także gotowe, publiczne listy prezentowe. To zdecydowanie ułatwia wybór spośród tysięcy możliwych opcji.

Prezenty mikołajkowe – szukaj okazji

Popularne opcje zakupowe „2 w cenie 1” idealnie sprawdzą się przy okazji mikołajek. Zazwyczaj dotyczą one właśnie drobnych produktów, a jeśli odbiorcami mają być osoby z różnych kręgów (rodzina, przyjaciele ze studiów, z pracy), to nie przeszkadza, by otrzymały to samo.

Prezenty mikołajkowe – porównuj ceny

Mając już gotową listę zakupów, warto za pomocą porównywarek cenowych przeanalizować ceny tych samych produktów w różnych sklepach. W czasie świątecznej gorączki ceny najpopularniejszych produktów mogą skoczyć w górę nawet o kilkadziesiąt procent. Wiele porównywarek oferuje także dostęp do opinii innych użytkowników, co może być również pomocne przy ostatecznej decyzji.

Prezenty mikołajkowe – zwróć uwagę na koszty wysyłki

Zakupy przez Internet to zdecydowanie wygodne rozwiązanie, jednak ceną za tę wygodę bywają niejednokrotnie wysokie koszty przesyłki. Zazwyczaj można je zniwelować, decydując się na zostawienie w sklepie większej ilości gotówki – dlatego warto rozważyć zakup kilku prezentów u jednego sprzedawcy. Wiele sklepów internetowych oferuje także darmowy odbiór osobisty w punktach stacjonarnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *