7 nowoczesnych lamp do sypialni

Oświetlenie w sypialni na pierwszy rzut oka wydaje się sprawą drugorzędną, by nie rzec – mało istotną. Wszystko kręci się tu wokół snu, a dobry sen odbywa się w ciemnościach. W rzeczywistości jednak oświetlenie ma ogromne znaczenie, więc podczas aranżacji sypialni należy wziąć pod uwagę wybór odpowiednich lamp. Jak zatem wybrać nowoczesne lampy do sypialni, które oświetlą pokój i stworzą sprzyjający wieczornemu wyciszeniu klimat? Oto 7 modeli lamp wiszących do sypialni i innych nowoczesnych lamp, które szczególnie polecamy!

Lampy do sypialni nowoczesne – czym się kierować?

Lampy nowoczesne sufitowe, wiszące i podłogowe powinny dawać słabsze, bardziej rozproszone niż innych pomieszczeniach światło. Wykreowana za jego pomocą atmosfera ma bowiem sprzyjać wyciszeniu przed snem. Dobrze, jeśli oświetlenie ma funkcję ściemniania, wówczas możesz dostosować natężenie światła do aktualnych potrzeb. A wygląd? Lampy sufitowe nowoczesne mogą przybrać formę plafonu bądź lampy z kulistymi kloszami. W lampach wiszących pożądany jest zaciemniający klosz, który kieruje światło ku dołowi. Lampy podłogowe nowoczesne powinny natomiast mieć oszczędną formę, by nie zajmować zbyt wiele miejsca.

Lampy stojące podłogowe nowoczesne – industrialny minimalizm

Bardzo modnym stylem urządzania wnętrz jest obecnie styl industrialny. Do urządzonej tak sypialni pasować będzie skromna w formie, czarna lampa Mento. Wyposażona jest w zaledwie jeden punkt świetlny o niewielkiej średnicy, daje więc światło kierunkowe. Dzięki elastycznemu ramieniu można ją skierować wprost na łóżko, nie oświetlając przy tym nadmiernie reszty pomieszczenia. Jak wiele nowoczesnych lamp podłogowych do sypialni w stylu industrialnym, wykonana jest z metalu. Pasować będzie do surowego drewna, stalowych dekoracji czy widocznych części elewacji.

Nowoczesne lampy stojące – świetlny łuk

lampa-stojaca-led-rgb-amaro-ksztalt-c-9621742-34

Chcesz mieć więcej światła w sypialni? Proponujemy zetem lampę Amaro. Lampy stojące do sypialni w formie łuku ze świecącą na całej wysokości taśmą LED sprawdzają się we wnętrzach wielofunkcyjnych. Jeśli więc pokój za dnia służy ci jako salon, a wieczorem zamienia się w sypialnię, potrzebujesz uniwersalnej lampy. Taka lampa podłogowa, dzięki żarówkom RGB, daje intensywne kolorowe bądź ciepłe, białe światło. Dzięki funkcji ściemniania, sprawdzi się także jako źródło delikatnego, wieczornego światła.

Lampy podłogowe nowoczesne – do zadań specjalnych

Czy lampy nowoczesne to tylko oświetlenie? Model Helia udowadnia, że nie. Ta niepozorna lampa pełni rolę lampy sufitowej do sypialni, lampki do czytania, stolika nocnego, ładowarki do urządzeń mobilnych i… głośnika. Lampę sufitową można ściemniać, co w sypialni jest bardzo pożądaną funkcją. Jeśli masz wyjątkowo mały pokój, to tego typu lampy do sypialni stojące wydają się być spełnieniem marzeń!

Lampy sufitowe nowoczesne – 3-punktowy plafon

W sypialni potrzebne jest też światło ogólne, oświetlające całe pomieszczenie. W tym celu dobrze sprawdzają się lampy do sypialni sufitowe. Lampa sufitowa Cubus to rozbudowana wersja plafonu – składa się z trzech kwadratów z efektowymi, szerokimi ramami z metalu. Geometryczne kształty i czarno-biała stylistyka sprawiają, że lampa idealnie wpisuje się w styl nowoczesny. Polecamy ją do wnętrz o niskich sufitach.

Lampy do sypialni kule – klosze blisko sufitu

Lubisz lampy z kloszami, ale potrzebujesz oświetlenia do zamontowania blisko sufitu? Rozwiązaniem będą nowoczesne lampy sufitowe z małymi, kulistymi klosikami. Arvin to 5-punktowa, biała lampa z chromowanymi elementami na finezyjnie zakręconych ramionach. Każdy z kloszy możesz ustawić w dowolnym kierunku, by oświetlały sypialnię dokładnie tak, jak oczekujesz. Arvin świetnie wpisze się w pokój urządzony na biało.

Lampy wiszące nowoczesne – jako lampki nocne

Lampy do sypialni wiszące z pojedynczym źródłem światła i kloszem w formie kopuły to idealne oświetlenie do pokoju, w którym śpisz. Lampy wiszące dają bowiem światło skierowane do dołu, bezpośrednio nad lub obok łóżka i nie oświetlają niepotrzebnie reszty sypialni. Sprawdzą się zatem jako oryginalne lampki nocne. Nasz typ to lampa Mogano. Z wierzchu biała, od środka natomiast kolorze miedzi, dzięki czemu nadaje światłu przyjemnie ciepłą barwę.

Nowoczesne lampy wiszące – nad szafki nocne

Niech nie zwiedzie cię nazwa tej lampy. Retro reprezentantka lamp nowoczesnych do sypialni. Ma czarno-srebrny klosz o klasycznym kształcie i daje światło kierunkowe. Jest idealna do zawieszenia nad szafką nocną. Podobnie jak w lampie Mogano, klosz od środka ma ciepłą, złotą barwę. Dwie symetrycznie zawieszone po obu stronach łóżka nowoczesne lampy wiszące dobrze spełnią swoją rolę jako lampki nocne.

Wydaje się, że świetlenie w sypialni nie jest aż tak kluczowe, jak w salonie czy kuchni. Okazuje się jednak, że potrzebne są tu zarówno nowoczesne lampy stojące, jak i wiszące lampy do sypialni i oświetlenie sufitowe. W sypialni, tak samo jak w każdej innej części domu, potrzebujesz światła ogólnego oraz kierunkowego. Na dobry wieczór przed dobrym snem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *