Co powinno znaleźć się w każdym mikromieszkaniu?

Coraz więcej mieszkań na rynku stanowią tzw. mikromieszkania, czyli niewielkie lokale, których powierzchnie rzadko przekraczają 20 m². Najczęściej powstają one w wyniku przebudowy kamienic lub akademików. Ze względu na wysokie ceny nieruchomości, mieszka lub wynajmuje je wielu Polaków. Choć funkcjonowanie na takiej przestrzeni nie jest łatwe, to na szczęście jest sporo gadżetów i akcesoriów, które znacznie to upraszczają.

Wersalka typu „amerykanka”

Niewielkie, jedno- lub dwuosobowe wersalki tzw. „amerykanki” fantastycznie sprawdzają się w malutkich pokojach. Dlaczego? Wszystko dzięki sposobowi rozkładania. Tego typu meble zostały skonstruowane tak, że bez problemu mogą być łóżkiem wolnostojącym, ale umieszczenie wewnątrz skrzyni umożliwia sprawne rozkładanie i przechowywanie w środku kołdry wraz z pościelami lub ręcznikami.

Pojemniki i skrzynie

Odpowiednie zagospodarowanie tak malutkiego mieszkania wymaga umiejętnego planowania. Niezwykle pomocne w tym będą pojemniki, skrzynie i inne akcesoria do domu tego typu, które pomogą w segregacji ubrań, obuwia, tekstyliów kuchennych. Co więcej, przydadzą się również do przechowywania sprzętów domowych, np. niewielkich blenderów czy mikserów oraz różnego rodzaju naczyń, które nie będą używane na co dzień.

Wielofunkcyjne sprzęty kuchenne

W mikromieszkaniach nie ma co liczyć na pojemną kuchnię. Zazwyczaj znajdują się w nich wnęki kuchenne wyposażone w palniki gazowe, niewielki zlew oraz półki. Brak miejsca powoduje, że najlepszym rozwiązaniem jest kupno wielofunkcyjnych sprzętów kuchennych. Co może okazać się nieocenione? Z pewnością blendery z kilkoma końcówkami, które mogą jednocześnie blendować, ale także miksować oraz funkcjonalne roboty kuchenne. W przypadku tych ostatnich trzeba jednak przygotować się na wydatek w wysokości co najmniej kilkuset złotych.

Wiszące półki

Nie ma lepszego sposób na wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni na gadżety, książki, papierowe pudełka, kwiaty czy zegary niż wiszące półki. Ostatnio sporą popularnością cieszą się półki kształtem przypominające drzewa lub ślimaki, które wykorzystywane są przede wszystkim do przechowywania książek i dokumentów. Półki można wykonać samodzielnie – nie trzeba kupować drogiego mebla. W roli stelażu fantastycznie sprawdzają się stare drabiny i drewniane skrzynie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *