Kuchnia bez pośpiechu, z głową i ułatwieniami dla rodziny

W świecie, w którym wszystko kręci się wokół produktywności i zarządzania czasem, tworzenie nowych i urozmaiconych dań każdego dnia może być prawdziwym wyzwaniem. Przemyślany dobór sprzętów kuchennych, zorganizowane gotowanie i wypracowanie odpowiednich nawyków pomoże w lepszej organizacji codziennego serwowania posiłków. Z pomocą przychodzi również dobrze zaprojektowana kuchnia ze sprzętami dopasowującymi się do użytkowników. O czym warto pamiętać i jakie rozwiązania dla dobrze przemyślanej kuchni są obecnie najlepsze?

Organizacja zapasów

Proces gotowania można uprościć poprzez odpowiednie przygotowanie – trzymając zapas ulubionych, najczęściej używanych składników w domowej spiżarce. Powinna być pełna podstawowych produktów, takich jak: artykuły sypkie, warzywa strączkowe, ryże, makarony i mięso. Posiadanie ich w podorędziu ułatwia przyrządzanie większości z dań, szczególnie tych najprostszych i najbardziej popularnych. Produkty sypkie mają długą datę ważności do spożycia, spokojnie więc można zrobić ich zapas. Oczywiście należy kupować w sposób odpowiedzialny – unikać posiadania nadmiaru produktów, które szybko się psują, by nie marnować żywności, ale z drugiej strony nie dopuszczać do sytuacji, by spiżarka była pusta, a w lodówce było tylko światło.

Proste i zdrowe dania jednogarnkowe

Czy to będzie wegetariańskie risotto czy curry z kurczaka, można oszczędzić czas na przygotowanie posiłków, eliminując nadmierne sprzątanie – wykorzystując dania jednogarnkowe. Ich wykonanie jest proste, bo wystarczy wrzucić wszystkie składniki do jednego naczynia w odpowiedniej kolejności (zgodnie z przepisem), by finalnie ugotować danie, które będzie smaczne, a jego wykonanie zajmie stosunkowo niewiele czasu.

Gotowanie i podgrzewanie dań w znacznym stopniu ułatwiają inteligentne płyty indukcyjne Gorenje Simplicity. Dzięki funkcji BridgeZone możliwe jest połączenie dwóch stref gotowania w jedną (co ułatwia gotowanie w większych, owalnych lub prostokątnych naczyniach naczyniach). Za sprawą AutoDetect płyta jest w stanie wykryć pozycję garnka i rozpoznać jego dokładne wymiary, co znacząco ułatwia i upraszcza jej obsługę. Funkcja StayWarm jest idealna, gdy jednym z problemów w domowej kuchni jest to, że członkowie rodziny spożywają posiłki o różnych porach – umożliwia utrzymywanie gotowego dania w stałej temperaturze. Linia płyt Gorenje Simplicity jest dostosowana montażu na równi z blatem, dzięki czemu urządzenia są łatwiejsze w czyszczeniu. Dodatkowo, wszystkie urządzenia z linii Simplicity charakteryzują się nowoczesnym wyglądem – do wyboru w nieśmiertelnych klasykach – czarnym lub białym kolorze, dzięki czemu są wstanie doskonale dopasować się do każdego wnętrza.

Pieczenie i podgrzewanie dostosowane do użytkownika

Jeśli ktoś często gotuje według ulubionych przepisów, inteligentny piekarnik lub kuchenka mikrofalowa pozwolą m.in. wyeliminować czasochłonne wybieranie ustawień. Piekarnik z linii Gorenje Simplicity zapamiętuje ustawienia temperatury dla każdego zapisanego programu, dzięki czemu użytkownik nie musi przejmować się pamiętaniem o każdym z nich. Komora piekarnika HomeMade Plus ma właściwości tradycyjnego pieca opalanego drewnem, co zwiększa zakres możliwości pieczenia przy wykonywaniu różnych dań –
z łatwością przygotuje się w nim prawdziwie domowy chleb. Co więcej, piekarnik ma delikatne domykanie (GentleClose), dzięki czemu jego użytkowanie jest ciche, a przygotowanie nawet wrażliwych na wibracje dań – niezakłócone. Z punktu widzenia łatwości w użytkowaniu na uwagę zasługuje również funkcja AquaClean, która umożliwia proste czyszczenie piekarnika poprzez wlanie wody na blachę, która po podgrzaniu w formie pary skutecznie rozpuszcza brud i umożliwia proste sprzątanie. CoolDoor powoduje, że drzwi piekarnika nie nagrzewają się. Całość dopełnia system SimplicityControl, który sprawia, że obsługa urządzenia jest bajecznie prosta, nawet dla niewprawionego użytkownika.

Planuj posiłki i gotowanie partiami

Trend robienia listy artykułów spożywczych i planowania posiłków na cały tydzień powoduje, że ilość miejsca potrzebna do przechowania wszystkich artykułów coraz bardziej się powiększa. Przetrzymywanie produktów zarówno o krótkiej, jak i długiej ważności do spożycia wymaga odpowiednich warunków. W utrzymaniu dłuższej świeżości jedzenia pomoże inteligentna lodówka NRK621SYB4 z linii Gorenje Simplicity. Dzięki umieszczeniu produktów w specjalnie wyznaczonej przestrzeni na artykuły o krótkim terminie przydatności, można przedłużyć ich trwałość i przydatność do spożycia. Z kolei zastosowane technologie AdaptTech i IonAir powodują, że lodówko-zamrażarka Gorenje utrzymuje świeżą żywność i pełnowartościowe składniki odżywcze przez dłuższy czas, niezależnie od tego, jak często otwierasz lodówkę szykując dania. Jeśli ułatwieniem gotowania jest przygotowywanie półproduktów na zapas (np. pieczonych warzyw na drugi dzień), lodówki z linii Gorenje Simplicity ułatwiają ten proces poprzez zastosowane przy projektowaniu technologie
i specjalnie wyznaczone w tym celu przestrzenie.

Ułatwione sprzątanie sprzętów

Wypracowanie nawyku sprzątania w trakcie gotowania jest szczególnie przydatne w małej kuchni i pozwala zaoszczędzić czas oraz przestrzeń. Pomocne okazują się również sprzęty wykonane w taki sposób, że łatwiej je wyczyścić i pielęgnować. Piekarnik i kuchenka mikrofalowa marki Gorenje, dzięki zastosowanym powłokom, są łatwe w czyszczeniu, co znacząco oszczędzi czas poświęcony na gotowanie i sprzątanie. Dobrze jest używać detergentów przyjaznych dla środowiska.

W przemyślanej kuchni wszystko staje się prostsze

Kuchnia zaprojektowana w przemyślany sposób to klucz do polubienia gotowania. Inteligentne, łatwe w obsłudze i w zachowaniu higieny sprzęty, które doskonale służą i są w pełni dostosowane do użytkownika i jego potrzeb – to marzenie każdego. Warto więc wybrać wysokiej jakości srzęty AGD marki Gorenje, by latami cieszyć się z ich użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *