Kwiaty pełne słońca – obrazy ze słonecznikami w twoim wnętrzu

Istnieją gatunki kwiatów, które każdy, nawet całkowity laik, jest w stanie rozpoznać na pierwszy rzut oka. Wymienić pośród nich można róże, maki, ale także i słoneczniki. Ich charakterystyczny wygląd sprawia, iż zdecydowanie wyróżniają się na tle pozostałych kwiatów. Dlatego też chętnie wykorzystywano ich wizerunek w celach dekoracyjnych, między innymi na przedmiotach codziennego użytku oraz różnego rodzaju domowych ozdobach. Słoneczniki zostały również faworytami malarzy, a także fotografów poszukujących barwnych inspiracji. Kwiaty te niezwykle atrakcyjnie prezentują się bowiem po przeniesieniu na obraz. Słoneczniki znakomicie sprawdzają się jako temat dekoracji, między innymi dlatego, że są motywem bardzo uniwersalnym. Aby dowiedzieć się więcej o ich zaletach, zaprosiliśmy do rozmowy eksperta od aranżacji z firmy Myloview.pl. Usłyszeliśmy od niego wiele ciekawych porad na temat tego, jak najefektowniej wykorzystać obrazy ze słonecznikami

Pogodny obraz – słoneczniki na płótnie

Pośród wszystkich roślin, słoneczniki wyróżnia niezwykle przyjemny dla oka intensywny żółty kolor. Co więcej, kwiaty te rosną często w dużych skupiskach (czasem nawet na rozległych, ciągnących się po horyzont polach), co jeszcze bardziej potęguje barwny efekt. Dzięki temu dekoracje przedstawiające słoneczniki mogą być interesującym wyborem do pomieszczeń ciemnych i sprawiających wrażenie nijakich. O to, czy nasza intuicja jest słuszna, zapytaliśmy eksperta.

– Na tak postawione pytanie odpowiedź może być tylko jedna – tak! Żółty kolor słoneczników jest w stanie ożywić wnętrza, które wydają się zbyt ponure. W ciemnym otoczeniu obrazy z tymi kwiatami mają szanse stać się nawet jeszcze bardziej wyraziste ze względu na powstałe wrażenie kontrastu. Rozważając korzystne miejsca dla tego rodzaju wzorów nie powinniśmy jednak ograniczać się wyłącznie do tego typu pomieszczeń. Obrazy ze słonecznikami rewelacyjnie będą wyglądały również na ścianach przestronnych, jasnych mieszkań. Widziałem wiele salonów, gdzie takie wzory znakomicie posłużyły za główną dekorację, wokół których stworzono większe, dopasowane kolorystycznie kompozycje. Tak urządzone pomieszczenie automatycznie staje się komfortowe i nabiera przyjaznej aury. Pragnąc uzyskać podobny efekt należy sięgnąć po obraz w dużym formacie, który umieścimy w dobrze widocznym miejscu.

Najsłynniejsze kwiaty świata

obraz słoneczniki salon

Jak wspomnieliśmy we wstępie, słoneczniki często stanowiły inspirację dla artystów – w tym malarzy. To właśnie te kwiaty trafiły na niezwykle znany, kojarzony na całym świecie obraz. „Słoneczniki” (Vincent van Gogh, 1888 r., olej na płótnie) bo o nich tu mowa, to dzieło uchodzące za symbol całego stylu postimpresjonistycznego. Nic więc dziwnego, iż liczni artyści często się na nim wzorowali, tworząc kolejne obrazy w nurcie martwej natury ze słonecznikami. Podczas dekorowania mieszkania również możemy sięgnąć po wzory (wydrukowane na płótnie grafiki nawiązujące stylem do malarstwa) inspirowane tego typu dziełami. Przekonajcie się co do powiedzenia na ich temat, ma zaproszony do rozmowy ekspert.

– Obrazy ze słonecznikami w stylistyce przypominającej malarstwo olejne lub akwarelowe to bardzo ciekawy wybór dla osób poszukujących dekoracji oryginalnych, a równocześnie wyrazistych. Tego typu wzory będą idealnie pasować do wnętrz klasycznych, tradycyjnych i eleganckich. Głównie dlatego, iż znakomicie wyglądają pośród drewnianych mebli, regałów z książkami oraz ozdób w stylu retro. Tego typu obrazy w zdecydowanej większości przypadków powinniśmy oprawić dodatkowo w ramy (dopasowane kolorystycznie do całego wnętrza). Dzięki temu ilustracje ze słonecznikami nabiorą gustownego wyglądu, a także będą efektowniej się prezentować.

Słoneczniki na tle błękitnego nieba

obraz słoneczniki kuchnia

Intensywnie żółta barwa słoneczników najatrakcyjniej prezentuje się na tyle niebieskiego nieba. Bardzo wielu fotografów robiąc zdjęcia tym kwiatom planuje kadr właśnie tak, aby efektownie połączyć te dwa kolory. Dlatego też znaczna część obrazów ze słonecznikami utrzymana jest w takich tonacjach. Jak wykorzystać ten fakt podczas szukania dla nich najlepszego miejsca w mieszkaniu? Na to pytanie gotową odpowiedź ma nasz ekspert.

– Połączenie koloru niebieskiego oraz żółtego jest bez wątpienia bardzo wyraziste od strony estetycznej. Zdecydowanie najciekawszy efekt uzyskamy, gdy tego rodzaju obrazy ze słonecznikami umieścimy na tle jasnych (białych lub kremowych ścian). Takie wydrukowane na płótnie fotografie będą więc znakomitą ozdobą na przykład w kuchni. Z powodzeniem możemy ich użyć także w pomieszczeniach utrzymanych w stylu greckim, gdzie również obecne będą te kolory.

Tekst przygotowany we współpracy z Myloview.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *