Najlepsze warunki do spania

Każdy z nas marzy o tym, aby zapewnić sobie najlepsze warunki do spania. Nie ma nic lepszego niż wygodne łóżko z dopasowanym materacem. Na to położone poduszki w odpowiednich rozmiarach i kołdra z pierza, dzięki której będzie można zawsze się okryć. Staranny dobór wyposażenia do sypialni jest bardzo ważny, jeżeli chce się zapewnić optymalne warunki do spania

Najwygodniejsze łóżko

W swojej sypialni spędzamy przynajmniej od 6 do 8 godzin dziennie. Zalecana ilość snu to średnio siedem godzin, aczkolwiek nie jest to sztywna reguła, ponieważ każdy z nas ma inne potrzeby. Najmniej godzin snu potrzebują seniorzy, najwięcej małe dzieci. Nic więc dziwnego, że skoro tak dużą ilość czasu spędzamy w sypialni staramy się urządzić ją w odpowiedni sposób. Starannie dobieramy materac, który będzie znajdował się na łóżku, jak również dbamy o poduszki i kołdry, jakimi na co dzień się okrywamy. Od dawien dawna wybieramy kołdry z pierza. Wiele osób decyduje się na takie kołdry, ponieważ są one lekkie, wygodne i na pewno można dopasować je do zdecydowanej większości roku. Specjaliści zalecają wybór kołder na dwie pory roku. Na wiosnę i lato jedna kołdra, a na jesień i zimę zalecana jest inna kołdra. Aczkolwiek na rynku dostępne są specjalne kołdry  całoroczne – polecane osobom, które nie mogą pozwolić sobie na przechowywanie kilku kompletów kołder w domu. Na co należy zwrócić uwagę wybierając kołdry do swojej sypialni? Kołdra z pierza powinna być przede wszystkim miła w dotyku. W innym przypadku nikt na pewno nie zapewni sobie odpowiednich warunków do wypoczynku. Chyba nikt nie lubi spać, jeżeli coś go drapie w skórę lub drażni? No właśnie. Nawet tak maleńki szczegół jest bardzo ważny przy wyborze kołdry.

Zdrowy i spokojny sen

Kołdra z pierza powinna mieć odpowiedni rozmiar. Jaki, to wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji. Inne potrzeby będą miały dzieci, a jeszcze inną osoby dorosłe. Nawet małżonkowie, którzy na co dzień śpią w jednym łóżku będą potrzebowali zupełnie inną kołdrę do spania o innych wymiarach. Standardowy rozmiar kołdry z pierza dla jednej osoby to 140x200cm. Niektóre osoby wybierają kołdrę o rozmiarach 160x200cm, która starcza dla jednej osoby. Kołdra z pierza może mieć także wymiar 200x220cm. Taki rodzaj przykrycia ze spokojem wystarczy dla dwóch osób. Chociaż wielu małżonków przyznaje się, że na co dzień doceniają dwie osobne kołdry. Przynajmniej mogą być pewni, że w nocy nikt im nie weźmie kołdry i zawsze będą mogli ze spokojem się przykryć w nocy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *