Osiem prostych wskazówek, jak w pełni wykorzystać tapetę do malowania

Tapety, które da się pomalować farbą, to doskonałe rozwiązanie wielu typowych problemów, na które możemy natrafić w trakcie projektowania nowego wyglądu jakiegoś pomieszczenia. Tego rodzaju tapeta jest rozpoznawalna na pierwszy rzut oka i nie da się jej pomylić z tapetą tradycyjną. Tapeta nadająca się do malowania to gruba powłoka ścienna o wyraźnym i (zazwyczaj) wypukłym wzorze, którą można pokryć zwykłą farbą (dowolnego rodzaju). Tak jak ma to miejsce w przypadku zwykłych okładzin ściennych, można ich użyć na jednej ścianie, w całym pokoju lub korytarzu a nawet na suficie

Tapeta do malowania sprawdza się w małych przestrzeniach, takich jak łazienki, ubikacje czy foyer, i może dodać subtelną fakturę i wzór bez przytłaczania oczu i tworzenia przestrzeni, która może wydać się ciasna.. Tapeta, którą można malować, pozwala wybrać bardziej precyzyjny kolor – co jest o tyle wygodne, ponieważ alternatywą jest po prostu mieć nadzieję, że uda się dograć odcień ściany z odcieniem światła i tak dalej. Ogólnie wszystko to pozwala na całkowitą swobodę projektowania wyglądu danego wnętrza. Tapety do malowania kupicie m.in. na stronie https://tapetyswiata.pl/category/tematy-tapety-do-malowania.

Wszechstronne tapety

Jeśli mamy dziury w ścianach (na przykład po wiszących obrazach) lub są na nich pęknięcia i inne niedoskonałości, które zechcemy ukryć, można ze spokojem w takiej sytuacji użyć właśnie tapety do malowania. Są one do tego zadania naprawdę dobre, ponieważ grubość papieru pomaga pokryć przebarwienia i wady jednocześnie dodając elegancji w dotyku. Jak więc widać, tapety tego rodzaju są nadzwyczaj wszechstronne i mogą przydać się podczas remontu w niejednej sytuacji.

Oto kilka wskazówek, jak w pełni wykorzystać możliwości tapety do malowania:

1. Tapetę do malowania wiesza się dokładnie tak samo, jak każdą inną tapetę. Fakt, że jest od zwyczajnej tapety dużo grubsza, nie wpływa w żaden sposób na cały proces, a więc i nie musimy się do niego jakoś specjalnie przygotowywać.

2. Zanim zabierzemy się za malowanie tapety, należy dać jej nieco powisieć – dzień lub dwa powinny wystarczyć. Nieprzestrzeganie tego może spowodować nieestetyczne bąbelki podczas malowania

3. Tapety do malowania wcale nie trzeba… malować, jeżeli tego nie chcemy. W zależności od sytuacji, biała, teksturowana ściana może wyglądać idealnie bez farby.

4. Nie ma żadnej specjalistycznej farby do malowania tapet – można więc to robić dowolną farbą.

5. Podkład nie jest potrzebny, ale w razie potrzeby może wypełnić grzbiety, aby zmniejszyć wyrazistość tekstury danej tapety.

6. W razie potrzeby można pomalować tapetę po raz kolejny. Nie trzeba jej zrywać i naklejać nowej, aby zmienić kolor. To ogromny plus takich tapet, ponieważ oszczędza nam to mnóstwa zbędnej pracy.

7. Tapety do malowania łatwo jest zniszczyć podczas szorowania – dlatego nie powinniśmy tego robić, chyba że użyto wcześniej farby, która się do tego nadaje.

8. Podczas eksperymentowania z tymi tapetami popuśćmy wodze fantazji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *