Ułatwienia w sprzętach codziennego użytku

Mało kto wyobraża sobie dziś wykonywanie codziennych obowiązków domowych bez żelazka, pralki, zmywarki, kuchenki, odkurzacza czy innych podobnych sprzętów. Szybko w zaciszu własnego domu stylizujemy włosy przy użyciu suszarki czy prostownicy. Wszystko wydaje się naturalne, a producenci prześcigają się w oferowaniu nam coraz to nowszych rozwiązań i ulepszeń doskonale nam znanych produktów. Prezentujemy dwa takie pomysły.

Obrotowa szczotka do stylizowania włosów

Każda kobieta, która układa co rano włosy na przykład przed pójściem do pracy, może potrzebować obrotowej lokówko-suszarki. To wielofunkcyjne urządzenie. Pozwoli ono wysuszyć efektywnie włosy po myciu, ale i w tym samym czasie będziemy mogli je dowolnie stylizować. Obrotowa szczotka wykonuje ruchy w jednym lub w obu kierunkach. Do zestawu dołączane są nasadki do automatycznego kręcenia włosów, różniące się między sobą grubością. Najlepiej wybrać taką lokówko-suszarkę, która ma jonizację. Warto podkreślić, że pielęgnacja jonowa skutecznie zapobiega elektryzowaniu się włosów i gwarantuje ich zdrowy blask.

Dzięki połączeniu ze sobą dwóch czynności jednocześnie – suszenia i stylizacji, oszczędzamy czas i zwiększamy wizualnie naturalną objętość włosów. Będzie się wydawało, że jest ich znacznie więcej niż w rzeczywistości. To dobra alternatywa dla klasycznej lokówki lub prostownicy, które nagrzewają się do wysokich temperatur i mogą przy nieumiejętnym użyciu doprowadzić do zniszczenia struktury włosów. Obrotowe szczotki lokówko-suszarek pozwolą na uzyskanie podobnych efektów, jak przy użyciu innych, powszechnie stosowanych urządzeń do stylizacji.

Odkurzacze bezworkowe

Na szczęście minęły już czasy, gdy konieczna była okresowa wymiana worków w odkurzaczach.

Należało kupić jednorazowe, papierowe torby, dopasowane do modelu odkurzacza, a kiedy worek został wypełniony, konieczna była jego wymiana na nowy.

Dziś producenci oferują nam sprzęty bezworkowe, których gama jest naprawdę szeroka – znajdziemy pośród nich również odkurzacz ręczny czy odkurzacz z funkcją mycia. Bardzo dobrze sprawdzają się przy tym odkurzacze wodne – wtedy wszystkie nieczystości lądują w pojemniku z wodą, dzięki czemu w mieszkaniu nie kurzy się, a ilość pyłu jest zdecydowanie mniejsza w stosunku do tradycyjnego odkurzania. Odkurzacze z filtrem i pojemnikiem na wodę mogą spełniać dwie funkcje – odkurzać i przy okazji myć podłogi, dzięki czemu nie ma już potrzeby czyścić ich powierzchni po odkurzeniu.

Lepsze osiągi zawsze możliwe

W zależności od budżetu możemy dobrać do swojego domu inne rozwiązanie. Ich wybór jest bardzo duży, a parametry mocno zróżnicowane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *