Zabawki ogrodowe dla dzieci – oto najciekawsze propozycje!

Dzieci dużo chętniej korzystają ze swojej niewyczerpanej energii poza domem– ogród to więc dla nich wymarzone miejsce. Mogą w nim odkrywać świat, poznawać prawa fizyki, przyrodę i własne możliwości, mogą też nieco odpocząć od kontroli rodziców i poczuć się odpowiedzialne za siebie. Jeśli posiadamy własny kawałek podwórka, mamy wiele możliwości na sprawienie im radości na lata.

 

Jak zrobić zabawki ogrodowe dla dzieci?

Zabawki ogrodowe dla dzieci narażone będą na inne czynniki niż zabawki domowe: między innymi palące słońce, mrozy, deszcz i wilgoć. Muszą być zatem bardzo wytrzymałe i odpowiednio zabezpieczone. Drewniane zabawki ogrodowe powinniśmy zaimpregnować dobrej jakości farbą – to uchroni je także od szkodników. Natomiast kupując plastikowe zabawki ogrodowe, zwróćmy uwagę na ich oznaczenia jakości. Słabszy gatunkowo plastik na słońcu będzie się odkształcał i odbarwiał, a w konsekwencji może ulec trwałemu uszkodzeniu – mówi ekspert sklepu linkbaby.pl

Zabawki ogrodowe możemy wykonać zarówno samodzielnie, jak i udać się po nie do odpowiedniego sklepu. Samodzielna praca niesie za sobą jednak potencjalnie dużo konsekwencji. Dziecko może brać zabawki do buzi – nie mogą być więc zbyt małe, aby uniemożliwić maluchowi połknięcie, ani szkodliwe, aby dziecko się nie zatruło. Kupno gotowych zabawek wydaje się więc dużo lepszą alternatywą, szczególnie że tego typu rozwiązanie najprawdopodobniej będzie również tańsze.

Ile kosztuje ogrodowy plac zabaw?

Ogrodowy plac zabaw to marzenie każdego dziecka. Im większy będzie „zamek”, tym więcej zabawy i możliwości. Wiąże się to jednak z kosztami. Kupując gotowy plac zabaw musimy liczyć się z wydatkami na poziomie od kilkuset do kilku tysięcy złoty – w zależności od skomplikowania wykończenia, użytych materiałów i liczby komponentów – informuje przedstawiciel linkbaby.pl

Huśtawka dla dzieci to koszt w granicach 500 zł, zjeżdżalnia – 100 zł do ponad 1000 zł za te dla większych dzieci. Dużo droższe są też zjeżdżalnie z zakrętami. Relatywnie tani i wciąż sprawiający mnóstwo zabawy pozostaje basen ogrodowy, do którego możemy dokupić wiele akcesoriów, takich jak materace, piłki, zabawki dmuchane i inne. Niedużo wydamy także na trampolinę, z którą będzie równie wiele zabawy.

Pomysł na oryginalną piaskownicę

W ostatnich latach zrodziła się moda na takie rozwiązania jak piaskownica zamykana, plastikowa, z basenem, piaskownica w łódce, z materiałowymi brzegami dla poprawy komfortu. Piaskownica to jednak wciąż jeden z najprostszych elementów ogrodu – z łatwością wykonamy ją samodzielnie. Kiedy zdecydujemy się na ten krok, zadbajmy, aby nasza piaskownica nie była zwyczajna, zróbmy naszemu dziecku niespodziankę.

Jednym ze sposobów na naprawdę łatwą aranżację piaskownicy będzie niespodzianka na jej dnie. Budując piaskownicę musimy najpierw utwardzić podłoże, wylewając beton. Kiedy będzie on jeszcze miękki, odciśnijmy w nim pewne wzory – przykładowo kości dinozaura. Po wyschnięciu i zamontowaniu brzegów zasypmy wszystko piaskiem. Kiedy dziecko rozpocznie zabawę, po jakimś czasie odkryje niespodziankę – podpowiada przedstawiciel linkbaby.pl .

Dzieci uwielbiają aktywny wypoczynek. Musimy jednak mieć na uwadze, że to, co zainteresuje jedne dzieci, nie zawsze musi podobać się innym. Nie wszyscy lubią tor przeszkód, a innych nudzi zabawa w piaskownicy. Bez obaw nasze dziecko na pewno powie nam, gdzie będzie czuło się najlepiej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *