Zwierzę w domu. 4 produkty, które ułatwią ci sprzątanie
Czas czytania:2 min

Zwierzę w domu. 4 produkty, które ułatwią ci sprzątanie

0 0

Bez względu na to, jak duży jest twój czworonożny kompan, jego obecność w domu to dodatkowe obowiązki związane ze sprzątaniem. Przedstawiamy cztery produkty, które sprawią, że porządki związane z pupilem zrobisz szybko, wygodnie i skutecznie

Jak się pozbyć sierści zwierząt?

Sierść w mieszkaniu to największy problem, z którym muszą zmierzyć się miłośnicy psów, kotów i innych zwierząt futerkowych. Owszem, nic nie zastąpi pieszczot z puszystym i miękkim pupilem, ale nic też tak nie irytuje, jak nieustannie wędrujące po domu kłaki. Orężem w tej walce będzie specjalna gumowa lub sylikonowa miotła. Idealnie zbiera z podłogi wszystkie włosy i nie elektryzuje się. To niezastąpiony produkt w gabinetach weterynaryjnych i w okresie linienia zwierząt.

Jak usunąć zapach zwierząt?

Nawet, gdy sierść wreszcie zniknie nam z oczu, w domu może pozostać jej zapach. W sezonie jesienno-zimowym staje się on wyjątkowo uciążliwy. Posiadając psa nie unikniemy jednak spacerów w deszczu, biegania po kałużach i błocie. Dlatego, oprócz zamiatania sierści, należy regularnie odkurzać podłogi, kanapy, dywany i posłania. – Prostym trickiem, który pomoże pozbyć się nieprzyjemnych zapachów zwierzęcych z domu, jest wymiana papierowych worków do odkurzacza na wersję syntetyczną (np. Worwo Anti-Odour) – mówi ekspert firmy Worwo, Piotr Bieńkowski. – Materiał, z którego wykonane są nowoczesne worki mają kilka warstw o różnej strukturze, dzięki którym są niemal całkowicie szczelne. Potrafią zatrzymać cząsteczki o rozmiarze nawet 330 nanometrów (już średnica włosa ludzkiego jest o ok. 50 tysięcy nanometrów większa). Worki syntetyczne izolują więc nie tylko sierść, ale także pyłki, zarodniki pleśni, roztocza i przykry zapach. Dzięki nim możemy cieszyć się zarówno towarzystwem naszego zwierzaka, jak i prawdziwym zapachem domu – zdradza ekspert.

Bałagan wokół kuwety

Rozsypywanie piasku z kuwety przez kota łatwo ograniczyć, inwestując w zadaszoną toaletę dla tego czworonoga. Warto jednak zwrócić uwagę także na żwirek, którego używamy. Klasyczny piasek przykleja się do łapek zwierzaka i prędzej czy później roznosi się po całym domu. Dobrą alternatywą są żwirki silikonowe lub drewniane – pozostają na swoim miejscu, a dodatkowo pochłaniają nieprzyjemny zapach. Praktycznym zabiegiem jest także ułożenie chropowatej podkładki wokół kuwety, która dodatkowo ograniczy rozsypywanie granulek. Analogicznie można rozwiązać także problem rozsypanych wokół klatki gryzonia czy królika trocin.

Dziurawa broda Reksia

Przed tym nikt cię nie ostrzegł: od momentu, gdy do domu wprowadził się pies, podłoga w całej kuchni nieustannie jest mokra. To dlatego, że psy nie potrafią pić tak elegancko jak koty – pracując językiem rozchlapują ciecz na wszystkie strony. Na szczęście i na to wymyślono już sposób: magiczne miski redukujące chlapanie i rozlewanie wody. Nierozlewająca miska przydaje się nie tylko w domu, można zabrać ją do auta, w podróż czy na wystawę.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Ginekologia estetyczna – wszystko co chciałabyś wiedzieć
Next post Jesienne spódnice – trendy