Śpiworek dla niemowlaka – dlaczego warto go zakupić?

W wyprawce niemowlęcej nie może zabraknąć śpiworka dla niemowlaka. Nawet dzieci urodzone w porze letniej, gdy na zewnątrz panują naprawdę wysokie temperatury, nie powinny spać odkryte. Zalety tego rodzaju rozwiązania rodzice odkryli już dobrych kilka lat temu. Sprawdzamy, dlaczego warto zdecydować się na zakup śpiworka dla niemowlaka

Zamiast kołdry

Nikt z nas nie lubi spać odkryty. Nawet latem lubimy przykryć się w nocy czy podczas popołudniowej drzemki cienkim kocykiem, który da nam poczucie bezpieczeństwa i tym samym polepszy jakość naszego snu. Zimą zaś decydujemy się na ciepłą kołdrę, która w przypadku niemowlaków nie zdaje zupełnie egzaminu. Lekarze, położne i specjaliści od wychowania dzieci podkreślają, aby maluszek nie spał przykryty kołdrą. Zasada ta dotyczy zwłaszcza młodszych niemowlaków. Powodem jest możliwość niekontrolowanego podczas snu narzucenia na siebie kołdry i w efekcie uduszenia się na braku dopływu powietrza. Oczywiście jest to najtragiczniejsze, co może się zdarzyć, gdy rodzic nie zareaguje w porę. Podczas głębokiego snu dzieci nie mają kontroli nad tym, czy ich twarz jest odsłonięta czy też zasłonięta. Starszy niemowlak, w okolicach pierwszego roku życia, powinien już umieć kontrolować swój oddech, jednak w jego przypadku też doskonale sprawdzi się śpiworek dla niemowlaka.

Ciepły i lekki

Śpiworek dla niemowlaka daje dziecku to, czego najbardziej potrzebuje do tego, aby spać długo i spokojnie. Chodzi o poczucie ciepła, które wzmaga w dziecku poczucie bezpieczeństwa. Śpiworek dla niemowlaka to doskonałe rozwiązanie szczególnie dla maluszków, które mają problemy z odkładaniem do łóżeczka. Często bowiem dziecko budzi się na skutek poczucia utraty ciepła, jakie daje ciało rodzica – śpiworek dla niemowlaka ubrany do usypiania pozwoli uniknąć nieprzyjemnych pobudek. Co więcej, śpiworek dla niemowlaka można doskonale dopasować do panującej w domu temperatury. Zimą zwykle mamy w mieszkaniach nieco chłodniej, dlatego też wybieramy grubsze śpiworki. Dla tych, u których w mieszkaniu temperatura nie przekracza 20 stopni, dedykowane są śpiworki dla niemowląt z polaru. Latem natomiast stawiamy na cienkie, bawełniane śpiworki dla niemowląt, które pozwolą oddychać delikatnej skórze maluszka i zapobiegną powstawaniu odparzeń. Śpiworek dla niemowlaka należy dopasować do jego wieku – zwykle mają one standardową rozmiarówkę, taką jak dla ubranek dziecięcych, dzięki czemu dobór śpiworka do wzrostu i wieku niemowlaka nie będzie stanowił dużego problemu dla rodziców. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *