Super mama to szczęśliwa mama!

Małe dziecko i czas dla siebie? Tak, to możliwe! Daj sobie prawo do odpoczynku i znajdź kogoś, kto odciąży cię w opiece nad dzieckiem.

Mały złodziej czasu

Chociaż kochasz swoje dziecko, na pewno widzisz, że pochłania cały twój czas. Już nie masz go tyle, co dawniej. Problemem staje się pomalowanie paznokci, o wizycie u fryzjera możesz tylko pomarzyć. Także twój dom nie wygląda tak, jak przed ciążą. Odpuściłaś sobie pedantyczne porządki, nie masz na to czasu. Nie pamiętasz, kiedy ostatni raz czytałaś książkę lub oglądałaś film. Jeśli już coś oglądasz, to raczej Świnkę Peppę lub Hello Kitty. Wspólne wieczory z mężem? Kiedy to było ostatni raz? Nie pamiętasz, zasypiasz na stojąco. Nie ma mowy o lampce szampana lub choćby wspólnej wieczornej herbacie.

Niestety niejedna mama zna z autopsji powyższe obrazki. Dziecko, chociaż bardzo kochane, potrafi być też bardzo absorbujące. Taka jego natura. Jednak mama nie powinna zapominać, że jest nie tylko matką, ale także żoną, a przede wszystkim kobietą. Warto, by znalazła czas dla siebie, na relaks lub drobne przyjemności. I żeby mogła spokojnie wyjść z domu, bo o to najtrudniej.

Mamo, nie miej wyrzutów sumienia

To normalne, że chcesz czasem odpocząć. Nie oszukujmy się, opieka nad dzieckiem jest męcząca, a noszenie go wiele godzin na rękach powaliłoby niejednego siłacza. Niestety, wraz z dzieckiem nie pojawiają się w ciele mamy magiczne moce. Nie bój się powiedzieć głośno, że jesteś zmęczona i potrzebujesz wytchnienia. Prawda jest taka, że dopóki o tym nie powiesz, nikomu nie przyjdzie to do głowy.

Babcia – pierwsza pomoc w nagłych wypadkach

Niejednokrotnie wybawi z opresji, zajmie się wnukiem w podbramkowej sytuacji, umożliwi pójście po zakupy lub do lekarza. Babcia ma emocjonalny kontakt z wnukami, jest jak druga mama, tyle że mniej surowa, bardziej wyrozumiała i chętniej przymykająca oko na wiele dziecięcych występków. Jeśli nie jest osobą czynną zawodowo, na ogół można do niej zadzwonić o każdej porze dnia i nocy. Niemniej jednak trudno oczekiwać, by regularnie dzień w dzień zajmowała się wnukiem. Takie zachowania to dziś rzadkość. Babcie także mają swoje plany, przyjaciół, chcą aktywnie spędzać czas. Wcale nie marzą o tym, by na emeryturze poświęcić cały czas wnukom. Możesz podrzucić mamie lub teściowej wnuka raz na jakiś czas, ale nie traktuj tego jako idealnego rozwiązania.

Opiekunka do dziecka – twój sposób na wolny czas

Z niewiadomych powodów utarło się, że nianię zatrudniają tylko rodzice pracujący zawodowo. Jeśli jedno z nich jest w domu i zajmuje się dzieckiem, o niani nikt nie myśli. Często podyktowane jest to względami finansowymi, ale równie często… najciemniej pod latarnią. Zamiast zaciskać zęby i z uporem dźwigać trudy codzienności oglądając w lustrze coraz bardziej zmęczoną twarz, pomyśl o zatrudnieniu kogoś, choć na kilka godzin dziennie, ewentualnie na jeden lub dwa dni w tygodniu. Takie rozwiązanie pozwoli ci nadrobić domowe zaległości i zadbać o siebie. Już nie będzie problemu z pójściem do kosmetyczki, na zakupy czy na spotkanie z dawno niewidzianą przyjaciółką. Przy takim dorywczym zatrudnieniu cena nie powinna być dla ciebie szokująca. Niania w Warszawie za swoje usługi policzy od kilkunastu złotych za godzinę. Poza stolicą możesz liczyć na niższe ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *