Dlaczego dobór odpowiedniego rozmiaru stanika jest ważny dla zdrowia kobiety?

Wiele kobiet przez lata męczy się w źle dopasowanych stanikach, które powodują u nich dyskomfort i sprawiają, że ich piersi nie wyglądają tak dobrze, jak powinny. W rezultacie nabierają przekonania, że coś jest „nie tak” z ich biustem – jest „za mały” lub „za duży”. Tak naprawdę winę ponosi jednak źle dobrany biustonosz! Przyjrzyjmy się powodom, dla których właściwy dobór stanika jest bardzo ważny zarówno dla wyglądu, jak i komfortu i zdrowia kobiety.

Dlaczego dobranie dobrego biustonosza jest ważne dla Pań z dużym biustem?

Częstym problemem Pań z dużym biustem są bóle pleców i karku spowodowane przez nadmierny ciężar w klatce piersiowej. Dzieje się tak, ponieważ przytwierdzający biust do ciała aparat więzadłowy połączony jest z ramionami. Oznacza to, że ciężki biust pociąga do przodu barki, co powoduje z kolei garbienie się. Na dłuższą metę powoduje to problemy z postawą i poważne schorzenia kręgosłupa.

Najczęściej winę za ten stan rzeczy ponosi biustonosz o zbyt szerokim pasie, a za małych miseczkach. Nie podtrzymując piersi w wystarczającym stopniu i sprawiając, iż ich ciężar noszony jest przez ramiona, pogłębia on kłopoty z postawą. Nie można zatem obwiniać za nie rozmiaru piersi!

Dlaczego dobranie dobrego biustonosza jest ważne dla Pań z dużym biustem?

W przypadku kobiet z małym biustem nie istnieje ryzyko, że niedostatecznie podtrzymane piersi spowodują komplikacje zdrowotne przez nadmierny nacisk na barki. Natomiast nieprawidłowy wybór często sprawia, że przyjmują zgarbioną postawę, by ukryć biust, z którego wyglądu nie czują się zadowolone. Czym jest to spowodowane?

Podobnie jak kobiety o dużych piersiach, wiele kobiet z małym biustem niestety dobiera staniki ze zbyt dużym pasem, a zbyt małymi miseczkami. Tymczasem okazuje się, że przy odpowiednio dobranym obwodzie pod biustem, stanik z większymi miseczkami (nawet C czy D!) może sprawdzić się o wiele lepiej niż model A czy B.

Za małe miseczki mogą zaszkodzić na dwa sposoby. Po pierwsze w grę wchodzi tutaj wspomniana już powyżej kwestia wyglądu, ponieważ powodują one optyczne spłaszczenie piersi. Po drugie zaś „wjeżdżając” dolną krawędzią na piersi w trakcie podnoszenia rąk, negatywnie wpływają na swobodę ruchów. To również sprawia, że nosząca stanik kobieta zaczyna się garbić. Okazuje się zatem, iż chociaż może wydawać się kobiety o małych piersiach są w mniejszym stopniu zagrożone problemami z postawą spowodowanymi przez nieodpowiedni stanik, one również nie powinny ignorować tej kwestii!

Jeżeli stanik powoduje u Ciebie dyskomfort, koniecznie go zmień!

Jeżeli zaobserwujesz, że noszony przez Ciebie stanik sprawia, że przyjmujesz niewłaściwą postawę, nie pozostaje nic innego, jak go zmienić! Pamiętaj, że dobrze dobrany stanik nie musi być wcale droższy od tego, który nosisz obecnie. Kwestią jest tutaj przecież prawdopodobnie tylko źle dopasowany rozmiar.

Wybór nowego stanika należy poprzedzić wykonaniem odpowiednich pomiarów. Bez pośpiechu i dokładnie zmierz swój rozmiar pod biustem i w biuście, a potem dokładnie przyjrzyj się ofercie sprzedawców i przymierz kilka modeli. Gdy już znajdziesz ten odpowiedni, na pewno nie będziesz chciała wrócić do tego, przez który tak długo się męczyłaś!

Jeżeli zależy Ci na tym, by mieć wystarczająco dużo czasu, by przymierzyć zakupiony model, warto zdecydować się na internetowe zakupy. W domowym zaciszu będziesz mogła dokładnie sprawdzić stanik, sprawdzając czy rzeczywiście Ci odpowiada. Nie trzeba bać się takich zakupów – pamiętaj, że dobre sklepy takie jak magicznabielizna.pl dają możliwość dokonania zwrotu w ciągu 14 dni od odebrania zamówienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *