Jakie kapcie damskie na zimę?

Choć część kobiet w letnich miesiącach roku ogóle nie korzysta z tradycyjnego obuwia domowego, to jednak w okresie zimowym takie buty wydają się nieodzownym elementem codziennej garderoby. Nawet jeśli w mieszkaniu jest ciepło, to po krótkim spacerze w zimie, zwłaszcza przy niesprzyjającej aurze, stopom zawsze przyda się odrobina wytchnienia i przyjemnego ciepła. Kapcie damskie pełne gwarantują wygodę i wysoki komfort termiczny, szczególnie jeśli sięgniesz po ich wersję wykończoną miłym w dotyku futerkiem

Co wybrać – damskie kapcie pełne czy klapki?

Na rynku obuwia domowego znajdziemy dwie główne kategorie kapci. To buty z częściową cholewą, która osłania jedynie przód stopy, w całości odsłaniając piętę i staw skokowy oraz buty z pełną cholewą, wsuwane, osłaniające całą stopę, a nierzadko sięgające ponad staw skokowy. Te pierwsze będą doskonałym wyborem na cieplejsze miesiące roku, choć oczywiście część pań korzysta z nich również zimą. Kapcie damskie pełne to z kolei najlepszy wybór na chłody, zwłaszcza dla pań, które narzekają na marznące stopy. Takie kapcie dostępne są w wielu wersjach. W sprzedaży znajdziemy m.in. pełne kapcie damskie skórzane, uzupełnione naturalną wełną owczą oraz ich mniej trwałe wersje wykonane z materiałów syntetycznych – na ogół są lżejsze, ale nie gwarantują tak wysokiego komfortu cieplnego, jak modele skórzane.

Kiedy warto sięgnąć po kapice z pełną cholewą?

Takie buty, zwłaszcza w wersji z wełnianym ociepleniem, to doskonała propozycja dla wszystkich zmarzluchów. Skórzane kapcie damskie pełne gwarantują doskonałą izolację termiczną, dzięki czemu stopy mniej marzną, a tym samym łatwiej jest przetrwać okres największych chłodów. Takie buty charakteryzują się również znacznie większą trwałością od kapci wykonanych z tradycyjnych tkanin i materiałów syntetycznych. Będą zatem dobrą propozycją dla wszystkich kobiet, które nie potrafią obejść się bez kapci i przebywając w domu, stale mają je na swoich stopach. Damskie kapcie pełne, z zabudową cholewą w wersji przed lub za kostkę, są po prostu trwalsze i wolniej się niszczą.

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem wygodnych, domowych butów, które zagwarantują maksimum komfortu cieplnego, postaw na kapcie damskie z pełną cholewą, najlepiej na ich skórzaną wersję uzupełnioną od wewnątrz przyjemną w dotyku, miękką i naturalną wyściółką, która nie będzie sprzyjała poceniu się stóp. W sprzedaży znajdziesz wiele wersji takich kapci, w tym modele z cholewą do kostki i nad kostkę, z usztywnianą i miękką podeszwą. Dzięki temu z łatwością odnajdziesz buty dopasowane do własnych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *