Szpilki – jak nauczyć się w nich chodzić?

Chodzenie w szpilkach jest dla niektórych kobiet dość trudne, ale przy odpowiedniej technice szpilki można okiełznać. Zobacz, jak nauczyć się chodzić w tych butach. Wbrew pozorom wystarczy zastosować tylko kilka prostych zasad.

Szpilki i trudności z chodzeniem

Trudność chodzenia w szpilkach polega przede wszystkim na tym, że w takich butach niemal cały ciężar ciała spoczywa na palcach. W przypadku chodzenia na boso lub w butach na płaskim obcasie ciężar ciała spoczywa równomiernie na całej powierzchni stóp. Tymczasem szpilki są skonstruowane w taki sposób, że przenoszą ciężar, który normalnie spoczywa na stopach, na palce. Największym problemem jest utrzymanie równowagi. Szpilki tylko delikatnie podpierają pięty i niewprawna osoba po prostu nie będzie w stanie utrzymać w nich równowagi. Jeśli buty te są mało stabilne i źle wyprofilowane, chodzenie w nich może być wyjątkowo trudne. Jest jednak kilka zasad, które możesz zastosować, by nauczyć się chodzenia w szpilkach.

Jak nauczyć się chodzenia w szpilkach?

Pierwsza i najważniejsza kwestia to zakup odpowiedniego obuwia. Nawet najlepsza technika chodzenia nic Ci nie da, jeśli obuwie jest źle wyprofilowane. W firmach, które produkują wysokiej jakości szpilki, każdy model jest testowany pod kątem stabilności. Dzięki odpowiedniej konstrukcji środek ciężkości jest zachowany i chodzenie nie sprawia trudności, nawet jeśli spędzasz kilka godzin na nogach. Jeśli chcesz kupić dobre buty, które będą Ci ułatwiały chodzenie, sprawdź modele prezentowane na stronie 7buty.pl/gino-rossi/damskie/szpilki.

Bardzo dobrą techniką w nauce chodzenia na szpilkach jest technika linii. Technika ta polega na tym, że podczas nauki chodzenia, wyobrażasz sobie, że przed sobą masz pionową linię, która znajduje się między lewym a prawym butem. Wyobrażasz sobie po prostu, jakbyś miała chodzić po linie i stawiasz kroki do środka. Zaczynasz od prawej nogi, stawiasz ją na środku, dokładnie na linii, następnie przed nią ustawiasz lewą nogę, znowu prawą i tak aż do osiągnięcia wprawy.

Szczególnie ważne jest także to, jak stawiasz same kropki. Nigdy nie zaczynaj stawiania kroku od palców. Zawsze na podłożu ląduje w pierwszej kolejności pięta, czyli szpilka, a dopiero później palce. Szpilki w wielu przypadkach utrudniają stawianie takich kroków, dlatego że mamy obawy o to, że nie utrzymamy równowagi. Jest wręcz odwrotnie. Szpilki, które możesz porównać na stronie 7buty.pl to doskonałej jakości obuwie, które jest zaprojektowane w taki sposób, by cechować się długą trwałością. Chodzenie w takich butach nie powinno sprawiać żadnych problemów, jeśli stosujesz się do opisanej techniki. Modelki, które ćwiczą poruszanie się na wybiegu, często otrzymują ćwiczenie polegające na tym, że mają chodzić po niewidzialnej linie, a dodatkowo trzymać na głowie książkę. Możesz poćwiczyć tę technikę w domu, na przykład chodząc w korytarzu. Połóż książkę na głowie i staraj się stawiać przed sobą kroki, nie opuszczając głowy na dół. Z pewnością nie nic nie nauczy Cię chodzić tak dobrze, jak praktyka. Im więcej trenujesz, tym Twoje kroki są bardziej pewne i tym łatwiej Ci się poruszać po różnej nawierzchni. Wbrew pozorom, szpilki mogą się sprawdzić na każdym twardym podłożu. Ważne tylko, by nauczyć się trzymać równowagę. Często do podtrzymywania równowagi przydaje się torebka. Jeśli tracisz równowagę, to mocniej obciążona torebka może Ci pomóc zachować pion. Oczywiście bez torebki też musisz umieć sobie poradzić. To wymaga wprawy, więc wkładaj szpilki tak często, jak tylko jest to możliwe.

One thought on “Szpilki – jak nauczyć się w nich chodzić?

  1. Ważne jest też to aby było odpowiednio wyprofilowane. Ja ostatnio super szpilki kupiłam na stronie 7buty. Są czarne, klasyczne i mega wygodne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *