Drinki bezalkoholowe – świetny pomysł!

Organizacja imprezy wcale nie jest tak prostym zadaniem jakby się mogło wydawać. Do obowiązków gospodarza należy bowiem nie tylko i wyłącznie wystrój pokoju, przyrządzenie smacznych potraw i puszczenie muzyki. Musi on także dbać o to, aby każdy z gości czuł się dobrze. To czasem nie jest takie proste…

Osoby nie pijące alkoholu

Zawsze bowiem na imprezie znajdzie się ktoś, kto alkoholu nie pije. Przyczyny są różne – niektórzy przyjechali samochodem i chcą nim wrócić, często odwożąc innych do domów, inni z kolei biorą leki i nie mogą przy nich pić, a jeszcze niektórzy nie sięgają po alkohol z powodów religijnych czy po prostu nie lubią alkoholu.

Wtedy często zapada niezręczna sytuacja podczas wznoszenia toastów czy nalewania. Niby każdy rozumie powody abstynencji, a jednak zawsze nagle zaczyna się gorączkowe poszukiwanie jakiegoś soku czy coli dla osoby niepijącej. Czy istnieje jakiś sposób, aby uniknąć takich niezręcznych dla wszystkich sytuacji?

Drinki bezalkoholowe – idealne rozwiązanie!

Oczywiście – możemy zakupić wcześniej w sklepie drinki bezalkoholowe. Co to jest? Są to napoje o smaku popularnych drinków, lecz po prostu nie zawierające alkoholu. Możemy je kupić praktycznie w każdym sklepie z alkoholem – powinno znajdować się tam specjalne stoisko właśnie z drinkami bezalkoholowymi. Najczęściej będą to drinki o smaku popularnego mojito – orzeźwiającego drinku opartego na soku z limonek i z cytryny z dodatkiem cukru trzcinowego. Popularne są również słodsze pina colady oparte na koncentracie ananasowym, wzbogacone śmietanką kokosową.

Jednak nie jest to pełna oferta sklepu. Zazwyczaj znajdziemy w nim także drinki bezalkoholowe na bazie innych soków owocowych. Popularna jest tutaj zwłaszcza pomarańcza z dodatkiem kwaśnego ananasa czy grejpfruta lub czarnej porzeczki. Warto jeszcze dodać, że takie drinki sprzedawane są zazwyczaj w formie butelek o pojemności 340 ml albo puszek o pojemności 400 ml.

Sposób podawania drinków bezalkoholowych

Pozostaje już zatem tylko pytanie – w jaki sposób możemy podać takie drinki? Otóż warto wiedzieć, że praktycznie one już są gotowe. Zatem jeśli urządzamy grilla czy imprezę gdzieś w terenie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby dać naszemu gościowi drinka bezalkoholowego w puszce czy w butelce.

Jeśli jednak jesteśmy w domu, możemy postarać się o nieco ładniejsze podanie. Wówczas możemy przelać naszego bezalkoholowego drinka do ozdobnej szklanki, ozdobić ją cukrowym obrąbkiem i ćwiartką limonki czy pomarańczy, dodać słomkę, lód i gotowe!

Artykuł powstał we współpracy z bezalkoholowe.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *