A Ty chcesz się zamienić?

Macie czasem wrażenie, że nie jesteście w życiu w tym miejscu, w którym powinnyście być? Że poodwracały się role, bliscy nie wypowiadają kwestii, których się spodziewacie, a nikt o zmianach w waszym życiowym scenariuszu nie uprzedził? I że natychmiast coś trzeba zmienić, bo sprawy wymykają się spod kontroli, a pytania „kim jestem”? i „co ja tu robię” zaczynają dominować nad innymi myślami?

To zanim zaczniecie w panice myśleć, co jest nie tak i co należy natychmiast zmienić (tak, my kobiety potrafimy szybko rysować prawdopodobne scenariusze) – musicie przeczytać „Zamieńmy się” autorstwa Ewy Giurkowicz, dziennikarki i psycholożki biznesu.

Historia jest z pozoru prosta. Dwie przyjaciółki z dzieciństwa przypadkowo po wielu latach ponownie się spotykają. Ada otwiera właśnie kawiarnię w centrum miasta – to jej marzenie, bo chce wrócić do malowania, a własny lokal ma być idealnym miejscem do prezentacji własnych prac. Szuka managera do jej prowadzenia i wtedy zjawia się niespodziewanie Lena, która szuka pracy po powrocie do rodzinnego miasta po latach spędzonych za granicą. Dziewczyny podejmują szybką decyzję o wspólnym prowadzeniu kawiarni, bo w dzieciństwie obiecały sobie, że wszystko będą robić razem i wszystkim będą się dzielić. Przyjaciółki nie są samotne, obie są kochającymi i kochanymi mężatkami… więc czy mężami też można się podzielić, gdy okazuje się, że panowie zaczynają się bardziej interesować przyjaciółką żony niż samą żoną? Następuje nieoczekiwana zamiana ról.

W dzieciństwie byłam fanką powieści „Małgosia kontra Małgosia” – wtedy, jako nastolatka nie zastanawiałam się, jakie konsekwencje może przynieść zmiana miejsca w dorosłym życiu. Teraz już wiem i choć nie wiem, czy sama bym się zamieniła swoim życiem (i mężem) z przyjaciółką – to te książkę przyjaciółce na święta chętnie kupię.

Ewa Giurkowicz „Zamieńmy się” Wydawnictwo Dygresje

Małgorzata Lis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *