Chile, jako kraj różnorodnych wytworów natury.

Gdzieś w pobliżu Oceanu Spokojnego, w Ameryce Południowej, rozciąga się pas wąskiego, długiego lądu. Tak to właśnie Chile. Szczególnie ciekawe jest to, że szerokość tego kraju w najszerszym miejscu wynosi zaledwie 468 km, a najwęższym 90 km. Krajobraz tego państwa jest bardzo zróżnicowany. Może on zachwycić nawet najbardziej wymagających podróżników. Spotkamy się tu z pustyniami, dolinami z winoroślami, ale także długimi pasami wysokich gór, a nawet wulkanami, czy lodowcami. Pakuj walizki i zbieraj się. Najwyższy czas zobaczyć na własne oczy ten niezwykły kraj. Ale od czego powinniśmy właściwie zacząć zwiedzanie Chile, skoro do wyboru mamy tyle atrakcji?

Santiago de Chile jako stolica…

Santiago de Chile – jako stolica Jest to miasto, które zostało wybrane na miejsce reprezentacyjne Chile. Czym właściwie charakteryzuje się to miejsce? Przede wszystkim jest to kosmopolityczna, pełna energii oraz zwariowana stolica, do której bardzo chętnie zjeżdżają się turyści. Jeśli jesteś zainteresowany odrobiną odpoczynku na łonie natury, koniecznie musisz odwiedzić tamtejsze parki. Ich klimat jest zdecydowanie porywający. Ciekawostką jest to, że Santiago jest pierwszym miastem mieszczącym się w Chile, a jego główną ulicą, która nie może umknąć naszej uwadze jest Avenida Bernardo O’Higgins. Na naszej liście nie może także zabraknąć Palacio de La Moneda. Plac Konstytucji, czy główny pasaż Ahumada także są miejscami, które zasługują na poświęcenie przez nas chwili. Jeśli jednak interesuje nas sztuka, to w tym pięknym mieście możemy spotkać artystów, którzy swoje prace wystawiają na Palza de Armas – czyli Placu paradnym. Historii również tu nie brakuje. Mamy możliwość zachwycania się najstarszym budynkiem kolonialnym Casa Colorada. Na sam koniec dnia warto jednak przejść się na wzgórze Santa Lucia. Po wejściu na skałę możemy podziwiać niesamowitą panoramę miasta. Takie miejsca są tak niezwykłe, że na pewno na długo zapadną nam w pamięć.

Czas obejrzeć wulkan z bliska…

Wulkan Licancabur – coś co musisz zobaczyć. Nie można jechać do Chile, nie mając na swojej liście tak niezwykłej atrakcji jak wulkan. Ze stolicy najlepiej wsiąść w samolot i przelecieć do Calamy. Jest to miasto w północnej części kraju, położone w Andach. Nie zapomnij także o odwiedzeniu po drodze skalnej twierdzy – Pukará de Quitor. Jest to ważna forteca z XII wieku. Teraz śmiało możesz zacząć podróż w kierunku wulkanu. Warto tu napomnieć, że naukowcy odkryli na szczycie wulkanu ruiny zabudowań, co dowodzi, że w czasach inkaskich było to miejsce zamieszkiwane przez ludzi. Mieszkanie na szczycie wulkanu – co wy na to? Wieczorem można śmiało powędrować do miasteczka znajdującego się u podnóża – San Pedro de Atacama. To właśnie tu mamy możliwość poznania lokalnego targu oraz zwyczajów mieszkających tam ludzi. Jednak zachód słońca to coś niesamowitego na tych terenach. Zmieniające się barwy Doliny Księżycowej są czymś niezwykłym. Każdy musi to zobaczyć!

Klimaty pustynne, to coś niezwykłego…

Pustynia Atakama i inne zapierające dech w piersiach miejsca. Słynne solniska Salar de Atacama wymagają od nas poświęcenia przynajmniej jednego dnia. Nie może w naszej liście zabraknąć przejazdu rozległym płaskowyżem tej najbardziej suchej pustyni świata do jeziorka, które oblegane jest przez przepiękne stada różowych flamingów. Dla wszystkich wielbicieli tego cudownego widoku laguna Chaxa jest zdecydowanym numerem jeden w tym regionie. Jeziora Miscanti i Miniques, które również koniecznie powinniśmy zobaczyć, sprawiają, że czujemy się jak w bajce. Mamy też możliwość zaobserwowania całego krajobrazu ze znajdującego się tam tarasu widokowego na Salar de Atacama. Tam zobaczymy wszystkie najpiękniejsze widoki, które oferuje nam matka natura.

Gejzery dostępne dla turystów

Jeśli nigdy nie widziałeś na oczy wytryskających gwałtownie spod ziemi słupów wody i pary wodnej o temperaturze wrzenia, to z pewnością zachwyci cię pole gejzerów Tatio. W momencie kiedy promienie słoneczne padają na zamarznięte podłoże i ogrzewają je, możemy zaobserwować właśnie tak niespotykane na co dzień zjawisko. Niesamowita , wymarzona przygoda, która podczas wyjazdu do Chile staje się realna. Jest także możliwość kąpieli w gorących źródłach. Podczas twojego wyjazdu nie może także zabraknąć wizyty nad malowniczym Laguna del Inca, a także zwiedzenia najstarszego kolonialnego kościoła w Chiu-Chiu.

Trochę historii… Cieśnina Magellana

Jeśli jesteś zafascynowany historią, z pewnością nie omieszkasz zawitać także w Punta Arenas. Jest to piękne, bogate miasto, gdzie na głównym placu zwanym Plaza de Armas mamy możliwość podziwiać pomnik Ferdynanda Magellana. Kolejną istotną atrakcją jest Mirador Cerro De La Cruz – Wzgórze Krzyża -, z którego możemy podziwiać panoramę miasta, Cieśniny Magellana, a także Ziemię Ognistą.

Czas odetchnąć na łonie natury – wodospady i lodowiec

Twoja wycieczka nie obejdzie się bez wizyty w Torres del Paine – niesamowitym Parku Narodowym. Zobaczysz tu niezwykły wodospad Cascada del Rio Paine. Całość niezwykłej scenerii podkreślają malownicze jeziora Nordenskjold i Pehoe. Znajdziemy tam także urzekający wodospad Salto Grande. Ważnym punktem na naszej mapie musi być także Lodowiec Grey. W wyniku jego topnienia, mamy możliwość obserwowania jeziora, po których pływają liczne góry lodowe. Gdzie jeszcze możesz zobaczyć coś tak nadzwyczajnego? To jeszcze nie koniec atrakcji, jakie możesz zobaczyć, wybierają się na wycieczkę z biurem podróży. Po więcej informacji wejdź na stronę: https://logostour.pl/kraje/chile.

A jeśli nie brak ci sił…

Warto dotrzeć również do Argentyny, która jest niezwykle zachwycająca. Obserwacja jeziora Argentino, skalistych Andów, ogromnych lodowców m.in. położonego na terenie Parku Narodowego Los Glaciares Perito Moreno. Właśnie tu masz możliwość na własne oczy zobaczyć, jak wielotonowe bloki lodu, odłamują się od lodowca i spadają do ogromnego jeziora. Nie tylko w filmach można zobaczyć takie rzeczy!

Buenos Aires

Zwiedzanie argentyńskiej stolicy, zdecydowanie na TAK! Katedra, pałac prezydencki, ratusz i wiele innych zabytków. Wizyta w dzielnicy, w której pełno jest muzyki oraz barwnych widoków, czyli La Boca. Tu właśnie możesz poczuć się jakbyś cofnął się w czasie, do momentu kiedy tworzone były dopiero pierwsze kroki znanego nam wszystkim tańca – tango. Nie może zabraknąć także wizyty w dzielnicy Palermo, a dla utęsknionych zakupów deptak Florida stoi otworem. Tu z pewnością wszyscy miłośnicy zakupów znajdą swój raj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *