Makijaż medyczny bez tajemnic

Statystyki mówią, że ponad połowa Polek codziennie robi makijaż. Malujemy się, by wyglądać atrakcyjniej, młodziej lub poważniej, poprawić sobie samopoczucie, wreszcie – by ukryć defekty kosmetyczne. Te, jeśli są rozległe i szpecące (blizny, zmiany potrądzikowe, bielactwo czy inne choroby skóry) wymagają szczególnego traktowania i specjalistycznego makijażu. Tajniki jego wykonania znają wizażyści, kosmetolodzy i kosmetyczki, ale można nauczyć się go wykonywać samemu. Przewodnikiem może stać się najnowsza książka Renaty A. Godlewskiej „Praktyczna kosmetologia krok po kroku. Makijaż medyczny”

Autorka, która jest wykładowcą m.in. Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia, a także dyplomowanym Mistrzem Wizażu, Mistrzynią Polski w Makijażu Profesjonalnym i finalistką Mistrzostw Świata w Makijażu Profesjonalnym, krok po kroku omawia techniki stosowane w kamuflażu zmian dermatologicznych. Zamieszczone w książce fotografie i szczegółowe opisy ułatwią w warunkach domowych wykonanie w pełni kamuflującego, a jednocześnie naturalnie wyglądającego makijażu.

Począwszy od maskowania cieni pod oczami, przez ukrycie niechcianego, dużego tatuażu na czas ślubu czy rozległych, wypukłych lub wklęsłych blizn czy przebarwień skóry w makijażu codziennym z tą lekturą stanie się dużo prostsze. Poznamy techniki charakteryzatorskie i zabiegowe, dowiemy się, jakie są wskazania i przeciwwskazania do makijażu medycznego. Do tego dostajemy informacje, jakiego rodzaju kosmetyki stosować, w jaki sposób i czym je aplikować oraz jak taki makijaż utrwalić. W tym mini podręczniku znajdziemy też sporą dawkę ciekawostek o początkach makijażu medycznego i jego tle historycznym.

„Praktyczna kosmetologia krok po kroku. Makijaż medyczny” to książka przede wszystkim dla osób zawodowo zajmujących się makijażem, ale też bardzo potrzebna pozycja dla osób, które muszą ze specjalistycznego makijażu korzystać.

„Praktyczna kosmetologia krok po kroku. Makijaż medyczny” PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o.o

Małgorzata Lis-Skupińska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *