„Odwyk” – dla uzależnionych od kryminałów

Media codziennie donoszą o morderstwach, próbach zabójstw, napadach z nożem w ręku, brutalnych pobiciach. Nie ma dnia, by nie było takich newsów, a często nie dotyczą środowisk, które łatwo określić jako patologiczne. I zaskakiwani jesteśmy, gdy okazuje się, że zabito kogoś blisko, w naszym mieście, czasem pozornie bez przyczyny. Potem sprawa cichnie, aż do rozprawy i wyroku. Wtedy znów, dzięki mediom, morderstwo wraca do nas

Co działo się pomiędzy, jak wyglądało dochodzenie – tego często ze względu na dobro śledztwa nie wiemy. I to jeden z powodów, dlaczego miłośnicy kryminałów i rozwiązywania zagadek powinni sięgnąć po „Odwyk” Adama Widerskiego.

To zaskakująca powieść z mocną akcją umiejscowioną we współczesnej Łodzi. W renomowanej klinice uzależnień dochodzi do tajemniczego, bardzo okrutnego zabójstwa jednego z pacjentów. Ślady, czy też znaki pozostawione przez mordercę wskazują na zaplanowane zabójstwo. Szybko okazuje się, że mamy do czynienia z psychopatą, który zastawia pułapkę na policjantów. Kolejne morderstwo nie pozostawia wątpliwości – zabójca rozpoczął swoista grę z kryminalnymi. Zaczyna się walka z czasem, by zatrzymać mordercę, którego ofiarami są ludzie uzależnieni i związani z narkotykowym półświatkiem. Wydaje się, że policja zna klucz działania mordercy – a jednak pozostaje on nieuchwytny.

„Odwyk” to debiutancka powieść Adama Widerskiego, który musiał wykonać solidną pracę, by pokazać kulisy policyjnej kuchni. Do tego umiejscowienie akcji w Łodzi, której przyjezdni nie znają to prawdziwa gratka dla fanów tego miasta. Ponad 600 stron kryminału doprowadza nas do końca, po którym zadajemy sobie pytanie: co dalej. No i czekamy – na kolejną powieść Adama Widerskiego :).

Małgorzata Lis-Skupińska

Adam Widerski „Odwyk”, Wydawnictwo Initium

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *