Przedłuż sobie weekend i wykorzystaj Boże Ciało!

Kolejna możliwość do nieco dłuższego odpoczynku przed nami – weekend Bożego Ciała. Wiele osób jeszcze waha się gdzie spędzić te kilka dni, jakie miejsce zapewni wystarczające atrakcje i gdzie będzie najlepsza pogoda. Jak to często bywa, idealne warunki pogodowe oferuje południe naszego kraju

Góry i doliny

Ciepła pogoda w górach to idealny sposób na spędzenie kilku dni, szczególnie korzystając z pierwszego weekendu wakacji, w przeciwieństwie do wybrzeża nie będzie tam padało. Wycieczka i poznawanie szlaków może być idealnym sposobem na odpoczynek, zebranie myśli i nabranie energii na przedurlopowy czas. Nawet w trakcie relaksu należy jedak pamiętać, że pogoda na południu jest zmienna i trzeba być przygotowanym na jej gwałtowne zmiany.

Trochę miasta trochę natury

W wolne dni zaprasza także Kraków – wspaniałe miasto, które nigdy się nie nudzi, a w parze z zabytkami i architekturą zachęca także jego bogata oferta kulturalna. Zwiedzanie można zacząć od Wawelu, a skończyć na urokliwym Kazimierzu, który oferuje coraz więcej kawiarenek, restauracji i lokali ze słodkościami, które mogą być idealnym przerywnikiem w spacerze po mieście. Hotel, który wybierzemy będzie miał duży wpływ na nasz komfort zwiedzania, dlatego warto wybrać taki, z którego krótkim spacerem można będzie dojść w najważniejsze miejsca. Idealnym rozwiązaniem będzie Novotel Kraków Centrum, położony nad Wisłą, krok od Wawelu. Jest to także dobre rozwiązanie dla rodzin podróżujących z dziećmi, które mają 50% rabatu na śniadania, a w pokojach z rodzicami do 16 roku życia śpią za darmo. Wyjazd do Krakowa to doskonała okazja do odwiedzenia jego okolic, na przykład kopalni soli w Wieliczce czy Jury Krakowsko-Częstochowskiej, która może być idealną odskocznią od miasta. Można w niej zarówno przejść długą trasę pieszo, jak i pojechać na wyprawę rowerową. Miłośnicy mocnych wrażeń mogą natomiast wybrać się do parku rozrywki.

Boże Ciało

Świętowane w Krakowie nabiera innego wymiaru, to tam procesja rusza spod Katedry Wawelskiej aż na Rynek Główny, oprawę muzyczną zapewnia chór, biorą w niej udział zarówno duchowni jak i wojskowi, a wielu uczestników ma na sobie stroje ludowe. To idealna okazja na pokazanie dzieciom jak wygląda tradycyjny ubiór.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *