Co kobiety i mężczyźni lubią w łóżku?

To pytanie spędza sen z powiek wielu osobom, a przekonanie o tym, że „mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus” wciąż ma się dobrze. W rzeczywistości pragnienia i marzenia dojrzałych ludzi nie dzielą się ze względu na płeć i nie różnią między sobą aż tak bardzo, jak mogłoby się wydawać. Najczęstsze fantazje seksualne zwykle mają dwa warianty – męski i żeński, na przykład marzenie o romansie z szefem lub szefową czy sekretarką lub stażystą. Zatem, co lubią w łóżku mężczyźni i kobiety?

Zdecydowanie

Umiejętność podejmowania decyzji jest ważna w życiu, a także w łóżku. Osoby, które są pewne siebie potrafią zarówno onieśmielić, jak i oczarować. W rzeczywistości mało kto lubi przeciąganie pewnych sytuacji w nieskończoność i nieustanne pytania o to, czy można już zrobić kolejny krok. Brak zdecydowania w seksie jest często spowodowany lękiem przed tym, że partner lub partnerka zniechęcą się do wykonywania jakiejś czynności. Niektórzy wciąż żyją w przekonaniu, że druga strona w miarę upływu czasu po prostu domyśli się potrzeb i pragnień, w magiczny sposób z dnia na dzień stając się pewną siebie seksbombą. Niestety, niedomówienia mają tendencję do pogłębiania się, a nie samodzielnego rozwiązywania, dlatego warto podejmować decyzje i być zdecydowanym w łóżku.

Bycie adorowanym

Wzajemne komplementowanie siebie nie ma nic wspólnego z bycie narcystycznym czy pielęgnowaniem egoizmu. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni lubią być docenieni i od czasu do czasu usłyszeć miłe słowa. Umiejętne komplementowanie i flirt zagęszcza atmosferę między ludźmi oraz motywuje do dalszego starania się o utrzymywanie wysokiej temperatury w związku. Dzięki temu kobieta z przyjemnością założy swoją najpiękniejszą bieliznę (https://www.erotino.pl/88-body) nie tylko po to, by podobać się sobie, ale by sprawić przyjemność partnerowi, a mężczyzna z większym zaangażowaniem przygotuje romantyczną kolację, wiedząc, że jego ukochana to doceni. Wzajemne adorowanie wpływa także na budowanie pewności siebie, na akceptowanie swojego ciała i budowanie zaufania w związku.

Eksperymenty

Marzenia o seksie w trójkącie czy w nietypowym miejscu nie są tylko domeną mężczyzn! Tak naprawdę o seksualnych przygodach fantazjują także kobiety, ale rzadziej o nich opowiadają. O ile nie każdą fantazję warto spełniać, to już eksperymenty w łóżku są jak najbardziej pożądane! Na inicjowanie seksu czy proponowanie nowych pomysłów w sypialni czekają i mężczyźni, i kobiety. Czasem odświeżające dla życia erotycznego pary jest zaopatrzenie się w kilka przydatnych akcesoriów, np. świec lub olejków do masażu, jadalnej bielizny czy przebrania. Dla zapewnienia większych wrażeń przyda się wibrator albo pierścień erekcyjny na penisa (https://www.erotino.pl/). Rynek zabawek erotycznych bogaty jest w przeróżne opcje do wyboru, a akcesoria można bez problemu zamawiać przez Internet z zachowaniem dyskrecji przesyłki. Paczki ze sklepów erotycznych są pakowane neutralnie, często maskując nawet markę danego sklepu, więc kurier dostarczający przesyłkę do drzwi nie domyśli się, co jest w środku – w razie, gdyby ktoś się o to martwił.

Otwartość

Otwartość w łóżku, którą rozumie się znacznie szerzej niż tylko chęć na próbowanie nowych pozycji seksualnych czy testowanie zabawek erotycznych. Kobiety i mężczyźni doceniają, gdy ich partnerzy bez stresu mówią lub pokazują to, na co akurat mają ochotę – i nie ma w tym nic niewłaściwego, jeśli takie zachowania pasują obu stronom. Chwalenie partnera za starania w łóżku także jest mile widziane! Oczywiście działa to także w drugą stronę – otwarte komunikowanie tego, co nie pasuje w zachowaniu podczas aktywności seksualnej i wspólne wypracowanie innych sposobów na pewno zaowocuje wieloma gorącymi nocami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *