Jak dobrać kolor podkładu do cery?

Jak dobrać kolor podkładu do cery?

Nie ma chyba nic gorszego niż makijaż ze źle dobranym podkładem. Pomarańczowa twarz kontrastująca z jasną szyją albo biała z opaloną. Wygląda to nie tylko nienaturalnie, ale i po prostu brzydko. Dlatego warto zwrócić uwagę na odcień stosowanego preparatu. Większość dobrych marek, m.in. oferowany przez L’Oreal podkład Iinfallible ma wiele odcieni, dzięki czemu każdy może dobrać kosmetyk dostosowany do swoich potrzeb.

Podkład jest podstawą każdego make-upu. Tuszuje niedoskonałości, wyrównuje koloryt i sprawia, że prezentujemy się znacznie lepiej. Aczkolwiek pomaga tylko wtedy, gdy jest odpowiednio dobrany. Ważny jest przede wszystkim odcień. Gdy jego kolor różni się od koloru skóry, to makijaż wygląda kolokwialnie ujmując – tandetnie. Wówczas nawet najpiękniej umalowane oczy tego nie uratują. Dlatego warto sięgać po kosmetyki, które mają wiele różnych odcieni, tak jak nowość od L’Oreal podkład Infallible.

Najpierw musisz określić odcień swojej skóry

W sklepach znajdziemy setki, a nawet tysiące przeróżnych kosmetyków. Wśród nich są oczywiście podkłady. Więc czym się sugerować podczas zakupów? Przede wszystkim kolorem. Musi współgrać z odcieniem naszej skóry, a co ciekawe – wiele osób nie wie, jak go określić. Trzeba więc wziąć białą kartkę papieru i przyłożyć ją do twarzy (koniecznie przy dziennym świetle). Jeśli cera będzie wydawała nam się nieco różowa lub niebieskawa, oznacza, to że mamy chłodny odcień cery, z kolei żółtawa, czy lekko złota – że ciepły. Wielu producentów ma w swojej ofercie produkty do obu typów skóry, jak wspomniana wcześniej nowość od L’Oreal podkład Infallible.

Z taką wiedzą dopiero udajemy się na zakupy do drogerii. Pamiętajmy, że odpowiedni odcień podkładu powinien sprawiać wrażenie, iż jest on wręcz zespolony z naszą skórą. Dlatego wybieramy dwa–trzy produkty, które wydaje się nam, że będą pasować kolorystycznie. Następnie nakładamy je na brodę (nie na nadgarstek, bo tu skóra jest cieńsza i jaśniejsza). Lekko rozsmarowujemy podkład i sprawdzamy, który do nas najlepiej pasuje. Warto pamiętać o tym, że osoby z chłodnym kolorem cery powinny zwrócić uwagę na kosmetyk z beżem i różem, z kolei w przypadku ciepłego – lepiej sprawdzą się odcienie złotego brązu oraz żółci.

Matujący i nawilżający?

Gdy już dobierzemy odcień, warto skupić się m.in. na trwałości kosmetyku. Przykładowo oferowany przez L’Oreal podkład Infallible działa do 24 godzin i się nie ściera, więc nie musimy pamiętać o stosowaniu bazy pod make-up.

Dobrze też, by kosmetyk miał właściwości matujące, co jest szczególnie ważne w przypadku osób z tłustą cerą. Wiele podkładów także nawilża cerę, co niewątpliwie jest na plus.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *