Jak skutecznie zniwelować worki pod oczami?
Czas czytania:2 min

Jak skutecznie zniwelować worki pod oczami?

0 0

Problemem wielu osób są tzw. worki pod oczami, które nie tylko szpecą, ale i są oznaką niehigienicznego trybu życia. Czym się worki pod oczami i jak z nimi walczyć? Które kosmetyki pozwolą na ich zniwelowanie?

Czym są i skąd się biorą worki pod oczami?

Worki pod oczami to niewielki obrzęk występujący pod oczami, którego podstawową przyczyną jest niewłaściwy przepływ limfy. Worki pod oczami są zjawiskiem pojawiającym się wraz z wiekiem, co oznacza, że im jesteśmy starsi, tym bardziej jesteśmy narażeni na ten problem. Worki pod oczami powstają w wyniku rozluźnienia osłabionej i wiotkiej skóry, która zaczyna tworzyć worek. Następnie poduszki tłuszczowe zlokalizowane pod oczami przesuwają się w dół celem zapełnienia powstałej przestrzeni. Ponadto może się w niej gromadzić także nadmiar wody w ciele, zwiększając obrzmienie i opuchliznę. W większości przypadków worki pod oczami są wyłącznie problemem kosmetycznym i nie towarzyszą im żadne poważne choroby. Czynnikami, które sprzyjają tworzeniu się worków pod oczami, są m.in.:

  • zbyt mała ilość snu,
  • praca w nieregularnym trybie,
  • przemęczenie,
  • niewłaściwa dieta,
  • palenie papierosów,
  • picie alkoholu,
  • zbyt częste opalanie na słońcu i w solarium.

Jak skutecznie walczyć z workami pod oczami?

Worki pod oczami, pomimo że w dużej mierze są uwarunkowane genetycznie, często są skutkiem naszego trybu życia i sposobu pielęgnacji skóry. Celem uniknięcia worków pod oczami zaleca się regularny sen po ok. 8 godzin na dobę. Pozytywnie na kondycję skóry pod oczami wpłynie zbilansowana dieta, oparta na owocach, warzywach, chudym mięsie i zdrowych tłuszczach. Ważne jest, aby zapewnić organizmowi odpowiednią ilość wody, co będzie przeciwdziałać jej zatrzymywaniu.

Czasami powodem worków pod oczami bywa niewłaściwe zmywanie makijażu, którego resztki podrażniają delikatną skórę pod oczami. Podobnie jest w przypadku używania przeterminowanych kremów oraz tych posiadających drażniące składniki. Popularnym kosmetykiem wspierającym walkę z workami pod oczami jest krem pod oczy. Istnieje również wiele domowych sposobów na opuchliznę w tym rejonie, takich jak np.:

  • okład ze schłodzonych skórek z ziemniaków,
  • okład z soku z ziemniaków,
  • masaż kostkami lodu,
  • przykładanie schłodzonych łyżeczek,
  • okład z plastrów ogórka lub jabłka,
  • okład z naparu rumianku,
  • smarowanie skóry pod oczami olejami z wiesiołka lub migdałów.

Krem pod oczy

Krem pod oczy jest obecnie bardzo popularnym kosmetykiem, który pozwala m.in. na zniwelowanie worków pod oczami. Czym jest dokładnie krem pod oczy i dlaczego warto go mieć? Skóra na twarzy znacząco różni się od skóry zlokalizowanej pod oczami. Ta druga jest przede wszystkim wyraźnie cieńsza oraz posiada mniej włókien kolagenowych i elastynowych, co oznacza, że jest bardziej podatna na tworzenie się zmarszczek. Specyficzne cechy skóry pod oczami powodują, że wymaga ona innej pielęgnacji niż skóra znajdująca się na pozostałych partiach ciała.

Krem pod oczy jest preparatem mogącym łączyć w sobie wiele właściwości. Podstawowymi zadaniami wspomnianego kosmetyku są nawilżenie oraz nadanie świeżego wyglądu spojrzeniu. Ponadto kremy pod oczy mogą rozświetlać, liftingować, regenerować oraz wzmacniać skórę okolic oczu. Jak wybrać odpowiedni produkt? Przede wszystkim należy kierować się wiekiem oraz typem cery. Osoby do 30. roku życia powinny postawić na lekkie kremy pod oczy o żelowej konsystencji, które pozwolą na nawilżenie i odświeżenie. Po trzydziestce, kiedy widoczne stają się pierwsze zmarszczki, polecane są kremy pod oczy redukujące zmarszczki mimiczne, stymulujące wytwarzanie włókien kolagenowych. Osoby po 40. roku życia powinny sięgać po kremy pod oczy silnie napinające i ujędrniające, wzbogacone o wysokie filtry ochrony przed promieniowaniem UV.

Wybierając krem pod oczy, warto zwrócić uwagę na jego konsystencję, szczególnie gdy regularnie stosuje się makijaż oczu. Zbyt tłusty i ciężko wchłaniający się krem jest bowiem przeszkodą w zachowaniu trwałości makijażu. Dokonując wyboru należy także uwzględnić skłonności alergiczne celem uniknięcia uczulenia.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Jak być zero waste? Kilka praktycznych porad
Next post ABC kupki niemowlęcia – jej wygląd a zdrowie maluszka