Najpopularniejsze zabiegi pielęgnacyjne

Istnieje wiele potencjalnych powodów, aby odwiedzić dermatologa. Być może problem z jakąś niedoskonałością skóry lub jej coroczna kontrola. Popularnym powodem okazują się być też zabiegi pielęgnacyjne ciała. Które z nich są najczęściej wykonywane i na czym w ogóle polegają? Wszystko to postaramy się przybliżyć w poniższym tekście

Zastrzyki przeciwzmarszczkowe

Bez względu na to, ile wysiłku wkładamy w rutynową pielęgnację skóry, faktem jest, że w końcu pojawią się zmarszczki i inne oznaki starzenia. Odżywcze kremy do twarzy, zapobiegawcza ochrona przed słońcem i inne przeciwstarzeniowe produkty do pielęgnacji skóry mogą pomóc w zmniejszeniu występowania zmarszczek (i zapobieganiu ich przedwczesnemu pojawianiu się), ale najczęściej zajmuje to dłuższy okres czasu. Aby uzyskać natychmiastowe korzyści, wiele osób decyduje się na kurację odmładzającą polegającą na zastosowaniu zastrzyków wypełniających – ich wyniki widoczne są już nawet po trzech dniach. Terapia toksyną botulinową jest jednym z najczęściej zamawianych u dermatologów zabiegów pielęgnacyjnych ciała. Leczenie wymaga tylko jednej wizyty u dermatologa, a wyniki zwykle trwają około trzech do czterech miesięcy. Uważa się także za plus to, że pacjenci zazwyczaj mogą powrócić do codziennych czynności natychmiast po zabiegu.

Wypełniacze

Wraz z wiekiem i postępującym rozwojem zmarszczek, skóra może zacząć tracić swoją objętość i jędrność, które są charakterystyczne dla młodości. Dla wielu jest to wskazówka do wypróbowania wypełniaczy, których można użyć do twarzy, ust i dłoni. Jedną z najważniejszych rzeczy związanych z wypełniaczami jest to, że wiele z nich zapewnia natychmiastowe wyniki, co czyni je niezwykle atrakcyjnymi dla wielu pacjentów. Zwykle można je wykonać podczas jednej wizyty w gabinecie i podobnie jak w przypadku zastrzyków zmniejszających zmarszczki, natychmiast można powrócić do swoich codziennych czynności.

Lasery

Zabiegi laserowe (których jest szeroka gama) mogą być stosowane w celu zmniejszenia zmarszczek, ujędrnienia skóry, wyleczenia trądziku i innych. Te zabiegi pielęgnacyjne ciała są bezbolesne a rekonwalescencja jest natychmiastowa. Nic więc dziwnego, że lasery są jednym z najbardziej pożądanych zabiegów.

Dermaplaning

Co to jest dermaplaning? Zabieg ten może nie być tak powszechnie znany, jak wypełniacze i lasery, ale możemy się spodziewać, że będzie tak w najbliższej przyszłości. Dermaplaning to procedura, w której do „szlifowania skóry” używa się specjalistycznego instrumentu. To działanie usuwa martwe komórki skóry, przez co wyraźnie ją rozjaśnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *