Pędzle do różu pomogą Ci optycznie wyszczuplić twarz. Zobacz, jak to zrobić

Delikatnie zaróżowione policzki wyglądają naprawdę sexy, dlatego, aby wykończyć makijaż lekko muskasz twarz różem. Ale czy na pewno robisz to dobrze? Sprawdź, jak używać pędzla do różu, by osiągnąć najlepszy efekt.

 

Dyskretny róż na policzkach dodaje młodzieńczego uroku i seksapilu. Sprawia, że makijaż staje się świeży, a twarz wygląda na wypoczętą i zdrową. Ale uwaga, nigdy nie nakładaj różu pędzelkiem dołączonym do opakowania. Zazwyczaj ma nieodpowiedni kształt i jest nieprecyzyjny. Specjalny pędzel do różu to niezbędnik w twojej kosmetyczce, jeśli zależy ci na naturalnym efekcie i łatwym modelowaniu twarzy. Pędzlem do różu możesz także zatuszować niedoskonałości, takie jak zbyt szeroka szczęka albo mało widoczne kości policzkowe. Poznaj tajniki makijażu policzków.

 

Jak wyglądają pędzle do różu?

Masz do wyboru pędzle na krótszym i dłuższym trzonku, z syntetycznego albo naturalnego włosia. Makijażyści zdecydowanie polecają mniejsze pędzle, bo ułatwiają one precyzyjne nałożenie kosmetyku. Posiadaczki wrażliwej skóry docenią pędzle do różu z syntetycznego włosia, które nie uczulają i nie podrażniają skóry. Nie bez znaczenia jest także kształt aplikatora – najlepszy będzie pędzel o wyglądzie kopuły, bez ostrych krawędzi. Taki kształt da ci pewność, że rozprowadzisz róż równomiernie na policzku. Najczęściej używane są modele:

 

  • zaokrąglone – łatwo nakładać nimi kosmetyk na skórę i tak go rozcierać, by granice różu pozostały niewidoczne, lekko rozmyte;
  • ukośnie ścięte – pozwalają na wyraziste konturowanie twarzy i podkreślanie kości policzkowych.

Jak używać pędzla do różu?

Za pomocą pędzla do różu możesz optycznie wyszczuplić twarz. Aby osiągnąć taki efekt:

  • nabierz odrobinę kosmetyku na krawędzie pędzla;
  • nie uśmiechaj się, ściągnij usta, aby dokładnie określić miejsce, w którym nałożysz róż (we wgłębieniu policzka, pod kością policzkową);
  • prowadź pędzel do różu od środkowej części policzka w kierunku skroni;
  • powtórz tę czynność kilka razy, nie dociskaj pędzla do skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *