4 kroki do pięknych stóp

Sezon urlopowy powoli się kończy, co sprawia, że staramy się nadrobić kosmetyczne zaniedbania, których dopuściliśmy się w trakcie wakacji. Wysokie temperatury, ciągłe wystawianie skóry na działanie promieni słonecznych, ograniczona liczba zabiegów kosmetycznych oraz wymagające wędrówki mogły okazać się wystarczające, aby doprowadzić stopy do opłakanego stanu

Chcąc nadrobić letnie zaległości wystarczy raz w tygodniu przeprowadzić intensywny zabieg, na który składa się 4 kroków. Pozwolą one ponownie cieszyć się gładkimi piętami i odżywioną skórą. Warto w tej kwestii zastosować się do kilku rad ekspertów marki Gehwol.

Krok pierwszy: moczenie

Jest to niezwykle ważny krok podczas całej pielęgnacji i nie wolno go pominąć. Dzięki porządnemu odmoczeniu naskórka jest on potem mniej problematyczny przy usuwaniu, a naskórek pozbawiony warstwy rogowej lepiej wchłania wartościowe składniki z kremu. Wybierając odpowiedni preparat do kąpieli warto poszukać kosmetyku, który w swoim składzie będzie posiadać olejek migdałowy, ekstrakt z wanilii, witaminę E lub olejki z awokado i rycynowy. Takie połączenie zagwarantuje ochronę naturalnej flory bakteryjnej i zapewni gładkość i elastyczność skóry.

Krok drugi: złuszczanie

Kiedy skóra jest już zmiękczona należy przejść do wykonania peelingu, np. bambusowo-cukrowego od Gehwol. W łagodny i łatwy sposób martwe komórki naskórka zostaną usunięte, a naturalny granulat bambusowy i wosk z jojoby zapewnią delikatny masaż. Wybierając odpowiedni kosmetyk, warto postawić na peeling cukrowy, ponieważ przyśpieszy on złuszczanie. Skóra po tym zabiegu stanie się lepiej ukrwiona i gotowa do kolejnych kroków pielęgnacyjnych.

Krok trzeci: nawilżanie

Jeśli nie jesteśmy osobami cierpliwymi to warto zaopatrzyć się w krem, który łatwo się rozprowadza i szybko wchłania. Kosmetyk, który w składzie posiada olejek z awokado i peptydy mleczne zwiększy elastyczność skóry, czyniąc ją zauważalnie gładszą. Warto również poszukać kosmetyku, który zawiera kwas hialuronowy. Jego dodatek wspomoże regenerację skóry i wzmocni jej naturalne mechanizmy obronne.

Krok czwarty: odżywianie

W ciągu dnia można stosować produkty o formule „kremu w sprayu”. Dzięki temu nie musimy czekać aż się wchłoną, a ich proste zastosowanie pozwoli na użytkowanie produktu w pracy, na wycieczce itp. Stopy będą odświeżone, odżywione i wypielęgnowane. Dodatkowo kosmetyk powinien zawierać składniki chroniące skórę przed infekcjami grzybicznymi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *