Kurkuma, chrzan, konopie – zioła i przyprawy pomogą Ci w walce z wirusami
Czas czytania:2 min

Kurkuma, chrzan, konopie – zioła i przyprawy pomogą Ci w walce z wirusami

0 0

Wiele ziół, a nawet powszechnie znanych przypraw ma udowodnione działanie przeciwwirusowe i są stosowane w tym celu od lat. Warto sięgnąć po nie w tym szczególnie trudnym dla naszego zdrowia czasie – radzi fitoterapeuta

Wiele przypraw i ogólnodostępnych ziół może być skutecznym wsparciem dla klasycznego leczenia infekcji wirusowych, a najlepiej stosować je zapobiegawczo – mówi Marta Frygier, fitoterapeuta i ekspert marki Dobre Konopie. – Ponieważ na wirusy, w tym na koronawirusy antybiotyki nie działają, warto pomóc sobie fitoterapią. Oczywiście najlepsze korzyści uzyskamy, jeśli zastosujemy medycynę integracyjną, czyli zarówno akademicką jak i naturalną. Tak właśnie leczono chorych w Chinach i jak wiemy, oni najprawdopodobniej już poradzili sobie z koronawirusem – dodaje ekspertka.

Co na wirusy i jak stosować?

Zioła i przyprawy, które pomagają zwalczać wirusy zawierają aktywne związki wzmacniające układ immunologiczny. Związki te hamują bakterie i wirusy przed zakażaniem zdrowych komórek I stymulują stan homeostazy organizmu.

Jako dodatek do potraw przeciwwirusowo zadziała oregano, kurkuma, chrzan, czosnek oraz imbir. W aromaterapii odkażająco na pomieszczenia będzie działać m.in. olejek eukaliptusowy, laurowy, konopny, geraniowy czy cedrowy. W postaci soku polecam czarny bez mówiMarta Frygier.

W formie herbatek, naparów suplementów diety stosujemy rośliny, których nie dodaje się do pożywienia, a które również mają szerokie działanie przeciwwirusowe:

Traganek – silnie wpływa na układ immunologiczny za sprawą zawartych w nim m.in. polisacharydów i saponin. Jest bogaty w składniki mineralne, takie jak potas, żelazo, miedź i cynk. Dzięki glikozydom i flawonoidom chroni przed wolnymi rodnikami. Ma silne działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Najlepiej przyjmować go w postaci ekstraktu, czyli jako suplement diety.

Echinacea, czyli jeżówka zawiera związek zwany echinaceiną, który hamuje bakterie i wirusy przed zakażaniem zdrowych komórek oraz ich replikacją. Najkorzystniej przyjmować ją w postaci soku lub nalewki, ale herbatka z jeżówki również będzie działać na organizm wzmacniająco i przeciwwirusowo.

Koci pazur (vilcacora) dzięki aktywnym składnikom, takim jak fenolokwasy, garbniki i saponiny działa immunostymujuląco, przeciwwirusowo i przeciwzapalnie. Możemy przyjmować to zioło w postaci naparu: 2 g. sproszkowanego zioła na 1 szklankę wrzącej wody, zaparzamy przez 15 minut. Pijemy 2-3 szklanki naparu dziennie.

Cannabis Sativa L. czyli konopie siewne – dzięki zawartym w konopiach kannabinoidom działają przeciwzapalnie, przeciwwirusowo, pobudzają naturalną odporność organizmu i stymulują homeostazę organizmu. Przyjmujemy w postaci suplementu diety (olejków CBD) lub naparu ze świeżych lub suchych kwiatów trzy razy dziennie po 100-120 ml.

Korzeń lukrecji – swą przeciwwirusową aktywność zawdzięcza zawartości związku zwanego triterpenoidem. Lukrecja doskonale sprawdzi się w stanach przeziębienia, grypy, anginy. Lukrecja hamuje wirus HIV-1, HCV, HSV, EBV oraz coronavirus. Uwaga – Lukrecja podnosi ciśnienie krwi. Zażywamy ją w postaci odwaru (jedną lub dwie łyżki lukrecji gotujemy od 5 do 15 minut) lub naparu (parzymy pod przykryciem 5-15 minut).

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Znaczenie pozytywnego myślenia w czasach kryzysu
Next post Olejek eteryczny Cannabis Essentials – nowy produkt z konopi