Olejki na ból gardła
Czas czytania:1 min

Olejki na ból gardła

0 0

Jesienią często towarzyszą nam rozmaite infekcje. Wyziębienie lub przegrzanie organizmu, suche powietrze czy przebywanie wśród osób chorych mogą przyczynić się do osłabienia naszej odporności i w konsekwencji pojawienia się różnych dolegliwości. Jedną z nich jest znany nam wszystkim ból gardła. W aptekach i sklepach zielarskich znajdziemy mnóstwo preparatów „na gardło”. Wielu z nas korzysta również ze sprawdzonych, receptur babcinych. Sięgamy zatem po niezawodny sok malinowy, herbatkę z lipy czy czosnek

Aromaterapia, jako jedna z metod medycyny naturalnej proponuje na infekcje dróg oddechowych, zastosowanie olejków eterycznych. Olejki używać można między innymi do inhalacji, masażu i kąpieli.

Olejki na ból gardła – płukanki aromaterapeutyczne

Przy bólu gardła warto przygotować bardzo skuteczną płukankę według receptury Dr Beta®. Jedną kroplę olejków: anyżowego, sosnowego, lawendowego i rumianku rzymskiego rozpuszczamy w ½ szklanki ciepłej wody i płuczemy gardło 3-4 razy dziennie. Pamiętajmy jednak, że z uwagi na bardzo silne działanie olejku anyżowego nie należy stosować więcej niż 2 krople na zabieg.

Inną aromatyczną płukankę możemy przyrządzić z 2 kropli olejku drzewa herbacianego i po jednej kropli olejków: manuka i mięty pieprzowej. Znaczącą rolę w tej miksturze odgrywa olejek drzewa herbacianego o znanych powszechnie właściwościach bakteriobójczych, grzybobójczych i wirusobójczych.

Olejki na ból gardła – inhalacje

A na ogólne wzmocnienie organizmu, zwłaszcza przy nawracających infekcjach zastosujmy specjalną mieszankę olejków przeznaczoną do inhalacji. Znajdą się w niej po 2 krople olejków: lawendowego i drzewa herbacianego oraz 1 kropla olejku mięty pieprzowej. Olejki wlewamy do miski z wrzątkiem, a następnie okrywając głowę ręcznikiem, nachylamy się nad nią wdychając unoszące się opary przez 5-10 minut. Kurację należy przeprowadzać raz dziennie minimum przez dwa tygodnie.

Olejki eteryczne nie tylko doskonale radzą sobie z jesienno-zimowymi dolegliwościami, ale również obdarzają nas wspaniałym zapachem, który świetnie poprawia nastrój, co szczególnie o tej porze roku ma ogromne znaczenie.

Kilka uwag:

  • Do zabiegów i preparatów należy używać substancji naturalnych i najwyższej jakości, pozbawionych dodatków syntetycznych! Olejki marki Dr Beta są rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Aromaterapeutyczne.
  • Syntetyczne zamienniki olejków eterycznych nie spełniają roli pielęgnacyjnej. Należy więc szukać na olejach i olejkach nazw według systemu INCI (Olejek drzewa herbacianego: Melaleuca Alternifolia Oil).
  • Nigdy nie stosować na skórę olejków eterycznych nie rozcieńczonych olejami roślinnymi lub wodą!
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Mini tartaletki z musem czekoladowym z avocado
Next post Penne z pesto rosso picante