Śniadanie na słodko – zdrowe przepisy z owocami

Śniadanie – najważniejszy posiłek w ciągu doby. Sprawa oczywista. Dzięki niemu nasz organizm ma energię na codzienne wyzwania. Niestety wielu z nas nie przykłada do porannego posiłku należnej uwagi. Mamy jednak pewien argument skierowany przeciwko wszystkim leniom – śniadanie na słodko z dodatkiem owoców! Brzmi pysznie, prawda?

Śniadanie – czemu warto je jeść?

Śniadanie jest posiłkiem, podczas którego możemy pozwolić sobie na odrobinę cukru. Dzięki niemu nasz organizm orzeźwi się i będzie miał energię do dalszych działań. Podręcznikowe śniadanie powinno być bogate w węglowodany złożone. Dzięki temu, że proces ich trawienia przebiega powoli, energia uwalnia się przez długie godziny od spożycia posiłku – pożywne śniadanie wpływa, więc na naszą efektywność. Rezygnując z niego, skazujemy się na senność i opieszałość. Dodatkowo śniadanie powinno zawierać cynk, magnez, błonnik pokarmowy, białko oraz witaminy z grupy B.

Zalet regularnego jedzenia śniadań jest wiele. Do najważniejszych z nich można zaliczyć:

  • Utrzymanie prawidłowej masy ciała – częstotliwość spożywania porannych dań wpływa na zmniejszenie nadwagi czy otyłości;
  • Lepszy stan psychiczny – badania wskazują znaczny spadek nastrojów depresyjnych przy wzroście koncentracji, kreatywności oraz pamięci.

Jak zostało wspomniane we wstępie, mamy ogromną nadzieję, że nasze propozycje pysznych, słodkich śniadań skutecznie zmotywują nawet największych porannych leni.

Sprawdzone przepisy na słodkie śniadanie

Pierwszy przepis to choco-szaszłyki z owocami – https://uwielbiam.pl/przepis/choco-szaszlyki-z-owocami-nie-tylko-dla-dzieci. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich zabieganych – na jego przygotowanie wystarczy zaledwie 15 minut. Co należy zrobić? Przygotowywanie posiłku trzeba rozpocząć od zblendowania czekoladowych płatków, a następnie dodania do nich miodu i bananów. Po zmieleniu składników należy uformować z nich małe kulki, które będzie można obtoczyć w rozdrobnionych orzechach laskowych i nadziać na patyczki do szaszłyków. Ostatnim krokiem jest dodanie truskawek, z których uprzednio usunięto szypułki.

Druga propozycja to nieco bardziej pracochłonne danie. Z tego też powodu można przygotować je dzień wcześniej. Mowa o naleśnikach crepes z serem mascarpone i dżemem truskawkowym – https://uwielbiam.pl/przepis/crepe-z-mascarpone-i-dzemem-truskawkowym. Autorem tego przepysznego słodkiego śniadania z owocami jest Mateusz znany z programu MasterChef Junior.

Nasz ostatni przepis to owsianka z malinami – https://uwielbiam.pl/przepis/owsianka-z-malinami-dla-dzieci. Jest to znakomita propozycja dla wszystkich dzieci-niejadków – zdrowa (zawiera m.in. duże ilości witaminy B1 i B6, żelaza oraz magnezu), a do tego bardzo smaczna. Nie ma możliwości, aby ten poranny posiłek nie przypadł im do gustu.

Główna rada płynąca z powyższego tekstu jest jedna – jedźcie śniadanie! Będzie to miało zbawienny wpływ na Wasze zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *