Walczymy z pasożytami, bakteriami oraz bólem NATURALNIE

Naturalnie, czyli jak? Czyli za pomocą karwakrolu – związku, którego działanie znane było już starożytnym Egipcjanom, jak również Hipokratesowi i Arystotelesowi. Karwakrol pobudza ośrodki naczynioruchowe, działa moczopędnie, przeciwskurczowo, przeciwbólowo, a także uśmierca ludzkie pasożyty i bakterie ropne

dzie szukać karwakrolu? Można na łące, gdyż jest go pod dostatkiem w lebiodce pospolitej, znanej szerzej pod wdzięczną nazwą oregano. Własnoręczne pozyskiwanie karwakrolu może jednak być zajęciem nieco uciążliwym i skomplikowanym, dlatego też polecamy prostsze rozwiązania:

  • Dzikie oregano w kroplach, marki Avitale;
  • Dzikie oregano, olej 100% w kapsułkach miękkich, marki Aliness.

Karwakrol zawarty w tych produktach jest wyłącznie naturalnego pochodzenia, pozyskiwany z rosnącego na Węgrzech dzikiego oregano. Specyficzny, stepowy klimat Niziny Wegierskiej jest szczególnie korzystny dla tej rośliny, co skutkuje m.in. wysokim poziomem stężenia karwakrolu.

Michał Undra (Eksperta Aliness Specjalista ds. zdrowia, ekspert od dietoterapii i medycyny funkcjonalnej z wieloletnim doświadczeniem) o naturalnej walce z pasożytami:

– Oregano tradycyjnie stosowano do posiłków w celu poprawy trawienia – zarówno w postaci liści jak i herbaty. Oprócz tego ma ono przede wszystkim silne działanie przeciwbakteryjne i w tym celu najczęściej się je stosuje – jako jedyna lub uzupełniająca terapia na różnego rodzaju infekcje, szczególnie te dotyczące jelit –pasożyty oraz grzyby takie jak candida. Jest on jednym z najskuteczniejszych naturalnych suplementów stosowanych w tym celu.

Dodatkowo olejek z oregano jest silnym antyoksydantem i zmniejsza stany zapalne a jak wiadomo te czynniki znacznie przyczyniają do wszelkiego rodzaju chorób chronicznych, takich jak choroby układu sercowo-naczyniowego. Ma on też działanie przeciwnowotworowe, dlatego możemy go także stosować dla ogólnej poprawy zdrowia. W badaniach stosowano go także w postaci maści na rany, gdzie przyspieszał ich leczenie oraz zapobiegał bliznowaceniu, dodatkowo u myszy może zapobiegać cukrzycy typu I, co może też znaleźć potwierdzenie u ludzi.

W praktyce olejek z oregano jest bardzo silnym naturalnym antybiotykiem, który jednak nie powoduje skutków ubocznych jak tego typu leki (przede wszystkim nie wywołuje oporności bakterii). Jednak ze względu na bardzo silne działanie nie zaleca się przyjmować go dłużej niż 30. dni jednorazowo. Dawki to przeważnie 2-4 krople (dawki) dziennie w zależności od przypadku. Zaleca się zaczynać od jednej porcji dziennie, ponieważ na początku może powodować biegunki czy wzdęcia, co jest oznaką działania antybakteryjnego. Warto też koniecznie zaznaczyć, żeby nie stosować olejku z oregano w postaci nierozcieńczonej – produkt z aliness jest naprawdę silnym ekstraktem, więc bez rozcieńczania może podrażniać śluzówkę gardła czy żołądka. Porcję poleca się rozpuścić w pół szklanki wody lub w łyżce oliwy z oliwek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *