Jak kwitnąć mimo przekwitania?
Czas czytania:2 min

Jak kwitnąć mimo przekwitania?

0 0

Złe samopoczucie, rozdrażnienie, zaburzenia koncentracji, to tylko niektóre z objawów charakterystycznych dla menopauzy. Jednak ten naturalny etap w życiu kobiety nie musi wiązać się wyłącznie z nieprzyjemnymi dolegliwościami. W walce z bólem i wahaniami nastroju pomogą składniki pochodzenia naturalnego, takie jak len i chmiel, zawarte w preparacie Ligunin Termostop

Klimakterium zwane również przekwitaniem następuje zwykle między 45. a 55. rokiem życia. Jest to długi, trwający nawet kilkanaście lat proces, w czasie którego pojawia się ostatnie krwawienie miesiączkowe, określane jako menopauza. Przed ostatnią miesiączką dochodzi do stopniowego spadku produkcji żeńskich hormonów płciowych (estrogenów). To zachwianie gospodarki hormonalnej wiąże się zwykle z pojawieniem się nieprzyjemnych objawów, które odbijają się zarówno na kondycji psychicznej, jak i fizycznej kobiety.

Trudne objawy menopauzy

Spadek poziomu estrogenów w kobiecym organizmie skutkuje nie tylko zmianami w funkcjonowaniu narządów płciowych. Ta ważna grupa hormonów odpowiada także za wspieranie układu odpornościowego, wspomaganie pamięci i koncentracji, poprawę kondycji naczyń krwionośnych, a nawet elastyczności skóry. Tym samym, gdy produkcja estrogenu w jajnikach spada, wraz ze spowolnieniem tych procesów fizjologicznych, kobiety zaczynają odczuwać pierwsze nieprzyjemne dolegliwości.

Do tych najczęściej wymienianych należą:

  • uderzenia gorąca i zwiększona potliwość,
  • uczucie niepokoju, lęku,
  • rozdrażnienie,
  • zaburzenia koncentracji,
  • bóle głowy i mięśni,
  • częste oddawanie moczu,
  • kołatanie serca,
  • trudności z zasypianiem,
  • przewlekłe zmęczenie

Jak sobie z nimi radzić?

Mimo, że estrogeny mogą być wytwarzane tylko w ludzkim organizmie, w środowisku naturalnym istnieją substancje będące ich odpowiednikiem – są to fitoestrogeny. Związki te wykazują podobieństwo do receptorów estrogenowych, dzięki czemu działają jak hormony kobiece. Do grupy fitoestrogenów należą, m.in. lignany lniane pochodzące z lnu oraz 8-prenylnaringenina (8-PN), którą odnajdziemy w szyszkach chmielu.

Te dwie substancje stanowią podstawę preparatów dedykowanych kobietom zmagającym się z negatywnymi skutkami menopauzy. Stosowanie suplementów diety bogatych w fitoestrogeny pomaga uregulować procesy fizjologiczne zależne od estrogenu, które zachodzą w kobiecym organizmie. Tym samym składniki te, wspierając funkcjonowanie gospodarki hormonalnej, minimalizują uciążliwe objawy menopauzy i poprawiają jakość życia.

Ligunin Termostop – skuteczny w walce z menopauzą

Ligunin Termostop to suplement diety polecany kobietom w okresie klimakterium, bazujący na dwóch standaryzowanych składnikach – ekstrakcie z nasion lnu oraz ekstrakcie z szyszek chmielu.

Lignany lniane pomagają wyrównać poziom hormonów, łagodząc najbardziej uciążliwe dolegliwości menopauzy. Oprócz tego chronią przed cukrzycą, osteoporozą czy zaburzeniami układu krążenia.

Szyszki chmielu, łagodzą z kolei objawy klimakterium, takie jak uderzenia gorąca i nadmierna potliwość oraz wykazują właściwości przeciwutleniające i antyoksydacyjne.

Ligunin Termostop to naturalny i bezpieczny preparat o szczególnej skuteczności w walce z menopauzalnymi uderzeniami gorąca.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Kity i mity medycyny estetycznej
Next post Swetry – jaki wybrać?