Organizer na dokumenty na biurko — zrobić czy kupić?

Nieład na biurku nie sprzyja koncentracji. Kiedy trudno odnaleźć artykuły piśmiennicze czy posegregować stosy notatek, do Twojej pracy wkrada się zamęt. Jeżeli lubisz porządek, ład lub przynajmniej kontrolowany chaos wybierz organizer na biurko. Możesz spróbować kreatywnych pomysłów, aby zrealizować własny projekt lub oszczędzić czas i kupić gotowy produkt.

W sieci można znaleźć dziesiątki inspiracji na „organizer DIY”. Pomysłów jest wiele, a wykonanie własnego przybornika może być łatwiejsze niż myślisz. Zaletą tego rozwiązania jest oczywiście pełna personalizacja organizera — składa się z przegródek i półek, które pomieszczą Twoje najpotrzebniejsze przedmioty. Do wad tego rozwiązania należy zaliczyć przede wszystkim pracochłonne przygotowania (wybór projektu, obejrzenie instrukcji, zakup niezbędnych półproduktów) oraz brak trwałości. W przeciwieństwie do plastikowych czy drewnianych organizerów, te wykonane ze sklejki, tektury czy innych materiałów do handmade mogą ulec zniszczeniu. Wydaje się więc, że znacznie łatwiej i szybciej jest kupić organizer na dokumenty w sklepie Biurwa. Na zakupy warto wybrać się do hurtowni internetowej, która oferuje szeroki asortyment wyposażenia biurek.

Jak zorganizować przestrzeń na biurku?

Najlepiej, aby biurko znajdowało się przy źródle naturalnego światła, czyli blisko okna. W przeciwnym razie zatroszcz się o doświetlenie miejsca pracy i nauki, wybierając odpowiednią lampkę. Oprócz niej na biurku powinny znaleźć się:

  • organizer na dokumenty,
  • pudła archiwizacyjne do przechowywania faktur czy rachunków,
  • przybornik na artykuły piśmiennicze,
  • pudełka z przegródkami na zszywki, klej, korektor itp.

Zanim zdecydujesz się na konkretny organizer zastanów się, z jakich części powinien się składać. Jeżeli zależy Ci na uporządkowaniu dokumentów postaw na kartoteki czy segregatory, które można podpisać i ułożyć alfabetyczne lub chronologicznie. Jeżeli chcesz mieć łatwy dostęp do ich zawartości wybierz przezroczyste pudełka z przegródkami. Dla osób, które cenią sobie minimalizm na stanowisku pracy najlepsze będą organizery z półką na dokumenty i pojemnikiem na długopisy.

Postaw na ulubioną kolorystykę. Na biurku oprócz porządku i funkcjonalności liczy się estetyka. Czerwień pobudzi Cię do działania, zieleń wprowadzi równowagę, biel optycznie rozjaśni przestrzeń i doda jej elegancji. W pracy biurko jest także Twoją wizytówką, dlatego dobra organizacja tego miejsca przełoży się na Twój wizerunek w oczach przełożonych, współpracowników oraz klientów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *