Poznaj styl mieszkańców światowych stolic mody

Poznaj styl mieszkańców światowych stolic mody! W końcu Paryż, Londyn, Nowy Jork, czy  Mediolan rządzą nie tylko podczas Tygodni Mody. W tych miastach codziennie warto podpatrywać modę uliczną

Światowe stolice mody od lat wyznaczają trendy i to nie tylko podczas Tygodni Mody, podczas których pokazywane są kolekcje najbardziej znanych projektantów mody. W tych miastach mieszkańcy codziennie inspirują i pokazują jak bawić się modą. W efekcie w każdym z tych miast powstaje bardzo charakterystyczne zestawienie najgorętszych trendów.

Nasz przegląd i krótki opis każdego z miast zaczynamy od Paryża. Podstawą francuskiego stylu są proste i minimalistyczne stylizacje. Mimo iż Paryżanki kochają trendy nie zapominają o podstawach, które stały się ich znakiem rozpoznawczym. Francuzki uwielbiają czarne dopasowane spodnie, białe koszule i proste wełniane płaszcze. Wszystko oczywiście wykonane z dobrej jakości tkanin. Do tego modna w tym sezonie apaszka i kaszkiet – oto kwintesencja paryskiego stylu!

Teraz czas na Nowy Jork. To właśnie tu mieszkańcy łączą najgorętsze trendy sezonu z casualowymi, a nawet sportowymi rzeczami. Na topie jest więc całkowity mix – zimą na przykład futrzany płaszcz zwany barankiem z kraciastą bluzką i skórzanymi spodniami.

Jeśli chodzi o Londyn, tu dziewczyny stawiają przede wszystkim na awangardowe i streetwearowe stylizacje. To właśnie tu dziewczyny łączą kwiaciastą sukienkę ze sportową bluzą i kurtką w stylu motocyklowym. W Londynie bez wątpienia rządzi, więc punk, grunge i babciny vintage.

Inaczej jest w Mediolanie, tu liczy się luksus i przepych. Włoszki kochają futra w połączeniu z długimi sukienkami i złotymi dodatkami. Trendsetterki z Mediolanu doskonale wiedzą, jak wyróżnić się z tłumu, a przy tym wyglądać nieziemsko i elegancko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *