Jak skutecznie i delikatnie usunąć makijaż?

Podrażniona, wysuszona skóra i czerwone, łzawiące oczy – czy masz do czynienia z podobnymi efektami po demakijażu? Jeśli tak to zachęcamy do przeczytania krótkiego tekstu, zawierającego rozwiązanie problemu, które pomoże Ci naprawić ten wieczorny i niezbędny rytuał

Czym jest płyn micelarny?

To kosmetyk, którego zadaniem jest przede wszystkim oczyszczanie, ale też łagodzenie i nawilżenie skóry po demakijażu. Jego istota zawiera się w substancjach tłuszczowych występujących pod postacią miceli, czyli drobnych cząsteczek. Micele działają na zasadzie magnesu, ściągając do siebie nadmiar sebum, substancje kosmetyczne (np. tusz do rzęs) oraz zanieczyszczenia ze skóry twarzy. Razem z płynem odżywiającym tworzą wyjątkowo skuteczny kosmetyk, o lekkiej konsystencji. Po użyciu pojawia się poczucie głębokiego oczyszczenia, wręcz mikropeelingu przeprowadzonego dzięki bawełnianym włóknom wacika. Skóra w efekcie jest również nawilżona i ukojona. 

Jakie składniki powinien zawierać?

Warto szukać produktów zawierających ekstrakty z roślin, kwas hialuronowy czy też pantenol. Bardzo pożądaną wartością jest posiadanie identycznego jak skóra fizjologicznego pH na poziomie 5.5, co daje łagodność i naturalność działania. Nie działamy dzięki temu negatywnie na barierę ochronną naszej skóry. Jeśli na opakowaniu mamy wymienione parabeny czy też alkohol, radzimy odstawić produkt z powrotem na półkę sklepową. Unikajmy silnych kompozycji zapachowych, konserwantów czy też barwników. W ten sposób nie narażamy się na reakcje alergiczne i skutki odwrotne do zamierzonych. 

Dla kogo jest przeznaczony płyn micelarny?

Płyn micelarny to produkt, który może być używany przez każdą z nas, niezależnie od rodzaju cery: każda odmiana cery wrażliwej, suchej, atopowej, alergicznej czy też trądzikowej. Mogą go także używać osoby noszące soczewki kontaktowe.

Nasza rekomendacja: Mixa płyn micelarny Optymalna tolerancja

Mixa płyn micelarny to skuteczny,ale łagodny produkt do demakijażu, odpowiadający na wymienione wyżej pytania i kwestie. Charakteryzuje się nie tylko pH na optymalnym poziomie, ale zawiera także dodatkowo ekstrakt z róży, co pomaga ukoić i łagodzić podrażnienia skóry. Jeśli nie chcesz, aby demakijaż przypominał ścieranie na tarce? Żeby był zwykłym, mało absorbującym elementem codziennej kosmetyki? Wypróbuj płyn micelarny od Mixy: pozbędziesz się uczucia pieczenia, uczucia ściągniętej skóry, zmniejszysz ryzyko powstawania pryszczy. Płyn micelarny Mixa to alternatywny kosmetyk wobec innych, droższych produktów o podobnym działaniu. Sprawdź i podziel się opinią!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *